امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۱۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5782
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، حجت‌الاسلام محمدمهدی حرزاده در تجمع اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه آزاد یزد در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، حجت‌الاسلام محمدمهدی حرزاده در تجمع اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه آزاد یزد در واکنش به هتک حرمت دشمنان به صحابه پیامبر اسلام (ص)، اظهار داشت: کسانی که تجلیل از صحابه پیامبر را شرک بدانند، افرادی با افکار عقب‌مانده هستند و به فرموده مقام معظم رهبری، این طرز فکر آنها مصیبتی بزرگ است.

وی افزود: برای همگان روشن است که این هتک حرمت‌ها تنها برای ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی است و با نگاهی عمیق به این جریانات می‌توان به سادگی دریافت که این هتک حرمت‌ها توطئه دشمنان اسلام برای تفرقه‌افکنی بین مسلمین است.

حرزاده عنوان کرد: مسلمانان جهان باید به این اقدامات واکنش نشان دهند و آن را محکوم کنند زیرا دشمن به قدری وقیح و بی‌شرم است که اگر با واکنش‌های شدید مواجه نشود، فتنه‌گری‌های خود را ادامه خواهد داد.

وی بر لزوم بیداری مسلمین تاکید کرد و افزود: هدف دشمن به جان هم انداختن مسلمانان است و با این اقدامات می‌خواهند شیعیان را نسبت به اهل سنت دچار کینه کنند اما با بیداری باید از این فتنه جلوگیری کرد.

حرزاده خاطرنشان کرد: پیامبر (ص)، رکن دین اسلام است و هم برای شیعیان و هم برای اهل سنت، قابل احترام هستند و اصحاب ایشان نیز از جایگاه و منزلت ویژه‌ای بین هر دو فرقه برخوردارند.

در پایان این تجمع اعتراض‌آمیز، بیانیه‌ای از سوی دانشجویان دانشگاه آزاد یزد قرائت شد که متن بیانیه به این شرح است:

از دیرباز تاکنون همیشه کسانی با اعمال خود به مقدسات اسلام و مسلمین توهین کرده‌اند که با کمی توجه می‌توان اغراض و اهداف این افراد را از این‌گونه کارها دریافت.

انجمن اسلامی دانشگاه آزاد یزد ضمن محکوم کردن چنین کارهای شنیعی که در تضاد با تعالیم و دستورات صریح اسلام و مذاهب اسلامی و منفور همه آزادگان است، ذکر نکاتی را در مورد این اتفاقات لازم می‌داند.

باید به این نکته توجه داشت که چنین اقداماتی که به وسیله گروه‌های خاص و منحرف از یک مذهب اسلامی صورت می‌گیرد، انتصابش به کل آن مذهب کاری اشتباه و برآورنده اهداف شوم دشمنان اسلام و آن عده و گروه خاص است.

در این که اگر حمایت دشمنان اسلام به ویژه یهودیان صهیونیست که به نص صریح قرآن کریم، بزرگترین دشمن مسلمانان هستند، از این جریانات و گروه‌ها نبود، این فرقه هرگز جرأت چنین گستاخی‌هایی را به خود نمی‌دادند، شکی نیست.

از دیگر نکات این است که دشمنان می‌خواهند بدین وسیله این فرقه ضاله را منشاء تفرق بین مذاهب اسلامی قرار دهند و اتحاد مسلمین که به بیان ولی امر مسلمین، حضرت امام خامنه‌ای،رمز پیروزی و کامیابی مسلمین در برابر کفار و دشمنان است را خدشه‌دار کنند.

اکنون در این برهه از زمان که فتنه‌ای بزرگ در بخش‌هایی از ملل اسلامی سایه افکنده است، بر هر مسلمانی اعم از شیعه و سنی، حفظ وحدت و هوشیاری برای دفاع از مقدسات و ارزش‌ها و همچنین برخورد قاطع با فتنه دشمن ضروری و لازم است.

بر همگان لازم است که با دیدی عالمانه و عاقلانه و به دور از احساسات با مسائلی از این دست برخورد کنند و توجه داشته باشند که انجام اقدامات سطحی و بدون تفکر می‌تواند بازی در زمین دشمن و تسهیل کننده اهدافش باشد.
انتهای پیام/2464/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها