امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57824
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "نیکولای آزاروف" نخست وزیر اوکراین روز شنبه در مصاحبه‌ای اعلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "نیکولای آزاروف" نخست وزیر اوکراین روز شنبه در مصاحبه‌ای اعلام کرد که توافقنامه مربوط به اتحاد با اتحادیه اروپا مانع از آن نمی‌شود که اوکراین نتواند در صورت نیاز به اتحاد گمرکی «روسیه-بلاروس-قزاقستان» بپیوندد، ولی اتخاذ چنین تصمیمی از سوی مقامات کی‌یف، تنها با برگزاری یک همه پرسی امکان دارد.

آزاروف یادآور شد که اوکراین با امضای توافقنامه اتحاد با اتحادیه اروپا استقلال خود و حق تصمیم گیری مستقل را از دست نخواهد داد. به گفته وی، در این توافقنامه بندی وجود دارد که حتی اجازه می‌دهد که این کشور در توافقات دیگر در زمینه ایجاد فضای اقتصادی آزاد و اتحادهای گمرکی شرکت کند.

نخست وزیر اوکراین افزود: این حق برای ما در نظر گرفته شده است و اگر زمانی مقامات کی‌یف به این نتیجه برسند که معقولانه است که به اتحاد گمرکی 3 جانبه بپیوندند، این مسئله را به همه پرسی عمومی خواهند گذاشت و این ملت اوکراین خواهد بود که نظر می‌دهد که مایل است کشورش در این اتحاد مشارکت داشته باشد و در صورت مثبت بودن نتیجه، هیچ مانعی برای تحقق این تصمیم وجود ندارد.

آزاروف با اشاره به اینکه اوکراین در حال بررسی اقداماتی است که در چارچوب اتحاد گمرکی انجام می‌شود، گفت: ما توافقات در چارچوب این اتحاد را بررسی کرده و نتیجه خواهیم گرفت که آیا به صلاح است تا به آن بپیوندیم. ما در مجموع مخالفتی با این مسئله نداریم و اکنون نیز بعنوان عضو ناظر فعالیت‌های آن را مورد ارزیابی دقیق قرار می‌دهیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار