امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57825
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۷
تعداد بازدید: 43
به گزارش فارس به نقل از النشره، سرتیپ یائیر گولان فرمانده منطقه شمالی در ارتش اسرائیل حزب الله لبنان را دشمنی توانا برای این رژیم دانست و تاکید کرد ...

به گزارش فارس به نقل از النشره، سرتیپ یائیر گولان فرمانده منطقه شمالی در ارتش اسرائیل حزب الله لبنان را دشمنی توانا برای این رژیم دانست و تاکید کرد که هر اقدام نظامی در راستای نادیده گرفتن توان نظامی حزب الله را توصیه نمی‌کند.

وی با اشاره به عملکرد حزب الله لبنان در شهر القصیر سوریه تاکید کرد که اسرائیل نباید دشمن را دست کم بگیرد.

گولان در گفت‌وگو با پایگاه خبری واللا تاکید کرد که درگیری با حزب‌الله لبنان بسیار سخت‌تر از قبل شده است و خسارت‌ها و زیان‌های سنگینی برای اسرائیلی‌ها در عرصه داخلی خواهد داشت.

وی مدعی شد که حزب الله در حال حاضر به دنبال حمله به اسرائیل نیست، اما با توجه به شرایط ممکن است نیت این حزب تغییر کند، این در حالی است که در تمام درگیری‌های دو طرف رژیم صهیونیستی آغازگر حمله نظامی به لبنان بوده است.

گولان گفت: ما در گذشته جبهه شمالی را به صورت دو بخش مجزا می‌دانستیم. اما امروزه وضعیت کاملا تغییر کرده است. بلکه به علت روابط مستحکم میان حزب الله، نظام بشار اسد و ایران، به یک جبهه تبدیل شده و این امر بر وضعیت استقرار نیروها و نقشه‌های اسرائیل تأثیرگذار بوده است.

گولان تأکید کرد: در صورتی که جنگی در آینده با حزب الله درگیرد، بی تردید دشوارترین، زیانبارترین و خشونت بارترین جنگ برای نظامیان و غیرنظامیان اسرائیلی خواهد بود و هر اندازه که حزب الله از نیروی بیشتری بهره گیرد، زیان‌های این جنگ برای اسرائیل بیشتر می‌شود.

این ژنرال صهیونیست از پاسخ به سئوال خبرنگار "والا" در خصوص احساسات و اظهارنظرهای وی در جنگ 33 روزه و اصابت موشک‌های حزب الله به شهر صفد در سرزمین‌های اشغالی خودداری کرد.

ژنرال گولان در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری گمان کردند که نظام سوریه به زودی فروخواهد پاشید. اما من تأکید کردم که این امر نیازمند چندین ماه وقت است. با این وجود من نیز اشتباه کردم. زیرا این نظام بیش از آنچه گمان می‌کردم بر مسند قدرت باقی خواهد ماند. من پیش بینی می‌کردم نظام دمشق در مدت یک سال و نیم از هم فرو بپاشد. اما امروزه از یک جنگ مستمر سخن می‌گوییم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها