امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57844
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در گفت‌وگو با هفته نامه آلمانی «اشپیگل» با رد اتهاماتی مبنی بر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در گفت‌وگو با هفته نامه آلمانی «اشپیگل» با رد اتهاماتی مبنی بر استفاده از تسلیحات شیمیایی در کشورش علیه مخالفان گفت که آلمان کشوری است که می‌تواند نقش میانجی در حل بحران کشورش ایفا کند.

اسد با پذیرفتن احتمال  انتخابات به نقش آلمان، آمریکا و روسیه در کشورش اشاره کرد. وی گفت: «ما از هیچ سلاح شیمیایی استفاده نکرده‌ایم. این موضوع و  تصویری که شما از من  ارائه داده‌اید مبنی بر کسی که مردم خود را می کشد نیز نادرست هستند.»

وی همچنین به گزارش درباره حملات 21 آگوست اشاره کرد و گفت: « هیچ کس به طور قطع نمی‌تواند بگوید که از راکت استفاده شده است.» و در مقابل معارضان را متهم به استفاده از گاز سارین کرد.

رئیس جمهور سوریه که بازرسان خلع سلاح سازمان ملل در کشورش به سر می برند گفت: « ما بسیار شفاف عمل می‌کنیم. کارشناسان می‌توانند به هر سایتی بروند. آنها می‌توانند همه اطلاعات را از دولت به دست آورند. تا زمانی که تسلیحات نابود شوند، و می‌توانند با کنترل کامل ( در سوریه) بمانند.»

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد جامعه جهانی در قبال کشورش گفت: « به نظر می رسد که غرب بیشتر از من درباره القاعده مطمئن است.» و خطاب به «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا گفت: «تنها چیزی که او دارد، دروغ است.»

اسد در مقابل روسیه را دوست واقعی دانست و گفت که (غرب)  واقعیت را بهتر از (آنها) می‌داند.

وی در ادامه همکاری ارتش با حزب‌الله در مناطقی که نزدیک مرز لبنان هستند را تائید کرد.

رئیس‌جمهور سوریه درباره انتخابات زودهنگام پیش از پایان دوران ریاست‌جمهوری وی در آگوست 2014 نیز گفت: « من در موقعیتی نیستم که بگویم در این انتخابات شرکت می‌کنم یا نه. اما اگر من بدانم که مردم از من حمایت نمی‌کنند، در این صورت در این انتخابات شرکت نمی‌کنم.»
وی همچنین گفت: «ما گزینه دیگری به غیر از اعتقاد به پیروزی نداریم. اگر من احساس ترس می کردم امدتها پیش سوریه را ترک کرده بودم.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها