امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5785
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 305
محمدرضا منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان در مورد اجرای برنامه پزشک خانواده در تهران افزود: برنامه پزشک خانواده در تهران متوقف شده است و در ...

محمدرضا منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان در مورد اجرای برنامه پزشک خانواده در تهران افزود: برنامه پزشک خانواده در تهران متوقف شده است و در محدوده مختصری که قابل توجه نیست در حال اجرا است.

وی ادامه داد: مشکلی که برای اجرای این برنامه وجود دارد سازمان‌دهی نشدن کامل برنامه‌ها‌ است. همچنین مسائل بودجه‌ای نیز به صورت کامل برنامه‌ریزی و دیده نشده است.

منصوری در پاسخ به اینکه در زمان ریاست قبلی دانشگاه اجرای برنامه پزشک خانواده کلید خورد اما در عمل اتفاقی نیفتاد گفت: در آن زمان رونمایی شد تا آغاز شود اما زمانی که پای کار آمدند، دیدند مشکلاتی وجود دارد و در نتیجه برنامه متوقف شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: اما با آمدن وزیر بهداشت جدید برنامه پزشک خانواده به صورت پایلوت در استان قزوین در حال اجرا است تا پس از آن در تهران اجرایی شود.

وی افزود: دستورالعمل‌های‌ برنامه پزشک خانواده و تغییرات نسخه  02 انجام شده است که در این تغییرات به خانواده‌ها و پزشکان آموزش داده می‌شود که چگونه در این برنامه شرکت کنند، چه ضوابطی وجود داشته باشد و مراجعات و ارجاعات سطح دو و سه چگونه تعریف شود.

منصوری افزود: تغیرات مرحله اول اعلام شده و در تیر نیز مرحله دوم تغییرات جدید اعلام می‌شود.

وی گفت: بیمه‌ها نیز قول همکاری داده‌اند و در جلسه‌ای که با رئیس‌جمهور برگزار شده قرار شده تمام مساعدت خود را داشته باشند تا به زودی برنامه پزشک خانواده در تهران آغاز شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها