امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57857
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: از مسائل مهم روزهای گذشته سفر و محتوای سفر رئیس ‌جمهور و هیئت همراه وی در نیویورک، بسی این اقدام به هنگام و ارزشمند بود و مسائل حاشیه‌ای نباید اصل موضوع را تحت تأثیر قرار دهد.

وی افزود: این اقدام نه تنها خواسته انتخاب‌کنندگان آقای روحانی، بلکه اراده عمده حامیان اکثر کاندیداهای دیگر بر ضرورت تغییر در روش‌ها و رویکردها بود، تا ضمن دفاع از حقوق ملت، دیپلماسی فعالی در راستای تغییر ادبیات گفت‌وگو با کشورهای مختلف تحقق یابد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: رسانه‌ها به جای پرداختن به حواشی اصل موضوع را پیگیری کند تا معلوم شود پاسخ حسن نیت و مواضع شفاف دولتمردان کشورمان از سوی مسئولان آمریکایی چیست، آیا به همان رفتارهای غیرمنطقی گذشته ادامه می‌دهند، یا در برابر نرمش توأم با حفظ حقوق ملت ایران، همراهی می‌کند.

فرهنگی تصریح کرد: اگر چنین باشد، صد البته به نفع خودشان، صلح و آرامش و در غیر این صورت جهانیان، ملت ایران و حتی مردم آمریکا متوجه اصل ماجرا می‌شوند که این تظاهرها و اقدامات واقعی نیستند.

وی ادامه داد: هر دو سوی این رفتار در مقطع کنونی به نفع کشورمان، سیاسیون داخلی و صاحب‌نظران است که باید بدان توجه داشته باشند،چراکه نرمش قهرمانانه، دعوت به تعامل است، نه تعارض و یا امتیازدهی به دشمن، تفاهم برد ـ برد مطرح است، نه برد ـ باخت و حتی باخت ـ‌ باخت.

نماینده مردم تبریز اضافه کرد: همه مسائل را با سیاست خارجی مرتبط کردن اشتباهی استراتژیک است، شرایط فعلی فرصت‌های جدیدی را به وجود آورده است، فعال کردن اقتصاد مقاومتی حرکت به سمت کاهش تصدی‌های دولتی، اقدام برای کارایی بیشتر، صندوق توسعه ملی، کاهش وابستگی عمومی به نفت، توسعه پوشش‌های حمایتی از متقاضیان کار به جای تأمین بی‌هدف یارانه، توسعه اشتغال مولد، حرکت به سمت ثبات اقتصادی به لحاظ حل مسائل همه مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر در کنار توسعه روابط خارجی از جمله‌ این فرصت‌هاست که البته تمام آنها نیاز مبرم به حمایت مجلس دارد.

وی با اشاره به قیمت ارز و سیاسیت‌های پولی و مالی کشور بیان داشت: قیمت ارز و سیاست‌های پولی و مالی کشور از موضوعات مهم اقتصاد کشور است و اقدامات رئیس بانک مرکزی در مورد بالا نگه داشتن نرخ ارز، با ایده‌ها و شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور منافات آشکاری دارد، آیا فردی که سکان‌دار بانک مرکزی است، تفاوت میان نوسانات ارز و روند تغییرات آن را نمی‌داند و با اظهار خود سبب افزایش قیمت، نوسان ارز و گسترش بیشتر رکورد اقتصادی می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: آیا وی در قبال بانک‌های خصوصی و بنگاه‌های خاص اقتصادی مسئولیت دارد یا باید مصالح عمومی را در اصلاح و بهبود اقتصاد کشور در نظر بگیرد، آیا اطلاع دارد که در یک نظرسنجی علمی و ملی 95.8 درصد مردم موافق کاهش نرخ ارز و ثبات آن در نرخ ارز و ثبات آن را دارند و تنها 4.2 درصد موافق تثبیت در نرخ بالا هستند.

فرهنگی افزود: امیدواریم که در محاسبات قانون بودجه سال آینده با توجه به مبنای نرخ ارزی که با تفاهم دولت و مجلس تعیین شود و نرخ شناور منطبق با حکم قانون برنامه و به صورت تک نرخی عملیات‌سازی تا ارز به کالا تبدیل شود.

نماینده تبریز با بیان اینکه دولت به وعده‌های خود در خصوص تورم عمل ‌کند، اضافه کرد: در حال حاضر سیاست روشنی اعمال نمی‌شود و نظارت مؤثری نیز وجود ندارد و مردم بیش از این تحمل تورم و افسارگسیخته را ندارند، با توجه به شرایط اقتصادی موجود مسئله مهم اشتغال موضوع مهم به بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار از مسائلی است که باید بیش از همیشه مورد توجه مسئولان کشور به ویژه نمایندگان باشد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم که مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریع‌تر قانون بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار را تصویب کند و وزیر تعاون نیز به قولی که هنگام رأی اعتماد به نمایندگان داد، متعهد باشد و پیگیر‌ی‌های جدی‌تری را نسبت به تأیید نهایی و اجرایی شدن این قانون به عمل آورد.

فرهنگی ادامه داد: دولت راهکارهای مناسبی برای فعال شدن پروژه‌های عمرانی و توسعه زیرساخت‌ها را داشته باشد و در مواردی که انتقال ارز از داخل با مشکل مواجه است، الویت با تأمین اقلام مربوط به زیرساخت‌ها باشد و در این معاملات اجاره داده نشود که کشور طرف معامله با دادن کالاهای کشورهای دیگر 14 درصد سود بیشتر دریافت کند.

وی ادامه داد: مطالبات پیمانکاران اولویت‌ پروژه‌های در حال اتمام و حرکت به سمت تکمیل زیرساخت‌ها با مدیریت صحیح میسر می‌شود.

نماینده تبریز در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود خواستار رسیدگی به آنها توسط مسئولان مربوطه شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها