امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57879
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 105
«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شب گذشته در مصاحبه با بخش فارسی بنگاه سخن‌پراکنی دولتی بریتانیا، بی‌بی‌سی، سخنان مضحکی را در خصوص جمهوری ...

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شب گذشته در مصاحبه با بخش فارسی بنگاه سخن‌پراکنی دولتی بریتانیا، بی‌بی‌سی، سخنان مضحکی را در خصوص جمهوری اسلامی ایران بر زبان آورد که اگرچه شایان نقد نیستند، اما توجه به آنها از این بابت مفید است که نشان می‌دهد دشمنان ملت ایران تا چه حد بی‌منطق و خودشیفته هستند.

1- نخست‌وزیر رژیم اشغال‌گر قدس در سخنان خود مدعی شد «از زمان کورش بزرگ که برای یهودیان شخصیتی افسانه‌ای است، دوستی بین ما [و ایرانی‌ها] وجود داشته. کورش این امکان را به تبعیدیان یهودی داد که از بابِل به سرزمین اسرائیل برگردند و عبادتگاه ما در بیت‌المقدس را دوباره بسازند»! وی اما توضیح نداد که چرا «عید پوریم» که یک عید ضدایرانی است توسط صهیونیست‌ها جشن گرفته می‌شود؟ اگر کوروش چنین لطفی به قوم یهود کرده، صهیونیست‌ها چرا آن‌قدر قدرناشناس‌اند که کشتار هموطنان کوروش را جشن می‌گیرند؟

2- وی در جای دیگر افزود: «حالا هم من، از نزدیکی رابطه بین دو کشور، چنانچه صادقانه باشد استقبال می‌کنم.» منظور بنیامین نتانیاهو از دو کشور روشن نیست؟ البته ایران کشوری تاریخی است اما چیزی به‌نام «کشور اسرائیل» در تاریخ مسبوق به سابقه نیست. اسرائیل رژیمی جعلی است که 65 سال است به لطف اعلامیه بالفور و تلاش‌های واشنگتن بنیان گذاشته شده و ایران چنین کشوری را به‌رسمیت نمی‌شناسد. حتی پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نیز اسرائیل به‌عنوان یک کشور مستقل از سوی دولت وقت ایران به‌رسمیت شناخته نشده بود. صهیونیست‌ها با اشغال سرزمین آبا و اجدادی مردم فلسطین دولت جعلی خود را بنیان نهادند و به‌رسمیت شناختن چنین دولتی از سوی ملتی متمدن چون ایران، شانیت ندارد.

3- نتانیاهو در جای دیگری از سخنان خود مدعی شد: «اگر مردم ایران واقعا اختیاری داشتند، روحانی را به ریاست جمهوری انتخاب نمی‌کردند.» جدا از بی‌ارزش و دروغ بودن این حرف، جای این سوال از رئیس کابینه صهیونیست‌ها وجود دارد که آیا اگر مردم فلسطین مجبور نبودند، تن به اشغال‌گری اسرائیل می‌دادند؟ رژیمی جعلی که بر روی استخوان‌های شهدای فلسطینی بنا شده، حق ندارد در خصوص حکومت سایر کشورها اظهار نظر کند. «حماسه سیاسی» ملت ایران که به انتخاب آقای روحانی منجر شد، تحسین همه جهان را برانگیخت و نتانیاهو بیش از این نمی‌تواند با گزافه‌گویی افکار عمومی جهان را منحرف کند.

4- نتانیاهو در بخش دیگری از سخن‌پراکنی خود گفت: «من فکر می‌کنم اگر مردم ایران آزاد بودند، شلوار جین می‌پوشیدند، به موسیقی غربی گوش می‌دادند و انتخاباتی آزاد می‌داشتند.» این بخش از سخنان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیگر نیازی به توضیح و تشریح و پاسخ ندارد، تنها می‌توان به آن خندید!

5- «آنها [ایرانی‌ها] می‌گویند ما دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم. بسیار خب، اگر این‌چنین است برنامه‌های تولید سلاح هسته‌ای خود را کنار بگذارید. آن را کاملا نابود کنید. بازی هم در نیاورید. کاملا کنارش بگذارید.» این هم بخش دیگری از سخنان رئیس کابینه اسرائیل است. تکرار ادعاهایی که مکررا توسط نتانیاهو و متحدان غربیش تکرار شده و ظاهرا از تکرار این دروغ‌ها خسته هم نمی‌شوند. حتی سازمان‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی هم با آژانس‌های اطلاعاتی آمریکایی در این خصوص که ایران تاکنون هیچ تصمیمی برای تولید سلاح هسته‌ای نداشته است، هم‌نظرند. ایران بارها اعلام کرده که هرگز به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و گزارش‌های آژانس هم همین موضوع را نشان می‌دهند. اما مهم‌تر از این، رژیمی که تنها زرادخانه هسته‌ای در خاورمیانه را در اختیار دارد، به چه حقی در خصوص برنامه هسته‌ای دیگر کشورها اظهار نظر می‌کند؟ اگر سلاح هسته‌ای بد است – که هست – چرا نتانیاهو تسلیحات هسته‌ای اسرائیل را نابود نمی‌کند؟

6- نتانیاهو در مصاحبه خود خواستار برچیدن «توانایی ایران برای تولید سلاح هسته‌ای» شد. منظور نخست‌وزیر اسرائیل، همان توان غنی‌سازی ایران است که جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده که حتی قابل مذاکره هم نیست. نکته مهم در خصوص موضع اسرائیل در قبال ایران همواره آن بوده که دست نیافتن ایران به سلاح هسته‌ای مهم نیست، مهم این است که ایران قابلیت تولید سلاح هسته‌ای را نداشته باشد، لذا نباید قابلیت غنی‌سازی را داشته باشد. اگرچه شاید برخی متحدین غربی رژیم صهیونیستی با این رژیم در این خصوص موافق نباشند، اما احتمال جدی وجود دارد که هدف تبیین شده از سوی تل‌آویو را در مذاکرات آتی خود با ایران پیگیری کنند. نتانیاهو در جای دیگر مدعی شده که غنی‌سازی تنها در صورتی ضروری است که هدف تولید سلاح هسته‌ای باشد!

7-  نتانیاهو در ادامه ادعاهای مضحک خود گفت: «من در طول عمرم که الان به 64 سال می‌رسد یاد گرفتم که حقیقت را بگویم.» این احتمالا بزرگ‌ترین دروغی است که نتانیاهو در طول این 64 سال گفته بود.

8- نخشت‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنان خود به صراحت سخن از براندازی حکومت جمهوری اسلامی ایران به میان آورد. این نشان می‌دهد که هدف اصلی اسرائیل همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد نه برنامه هسته‌ای ایران که اصل نظام جمهوری اسلامی است. در میان سخنان مضحک نتانیاهو این یکی از معدود مواردی است که باید جدی تلقی کرد. اسرائیل به‌دنبال براندازی در ایران است و دلیلی ندارد که هم‌پیمانان این رژیم از چنین هدفی پیروی نکنند. وی حتی اظهار امیدورای کرد که براندازی در زمان حیاتش رخ دهد، آرزویی که البته با خود به گور خواهد برد.

9- نتانیاهو در بخش پایانی مصاحبه خود از یکی از افرادی که در فتنه 88 به طرز مشکوکی جان باخت نیز نام برده اما به هزاران شهید فلسطینی که توسط ارتش صهیونیستی به شهادت رسیدند اشاره‌ای نکرد. وی همچنین نگفت که چرا رژیمش علیه مردم بی‌دفاع غزه از بمب‌های فسفری استفاده می‌کند و چرا دست از اشغال سرزمین مردم فلسطین برنمی‌کشد؟ به نظر می‌رسد نتانیاهو زنده نگه داشتن یاد وقایع 88 را بخشی از پروژه براندازی می‌بیند.

سخنان نتانیاهو نشان داد که دشمنان مردم ایران تا چه حد بی‌منطق هستند؟ رژیمی که رئیس کابینه‌اش تا این حد از عقل سلیم بی‌بهره است طبعا باید دشمن ایرانیان باشد.

انتهای پیام / ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها