امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57881
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۸
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بشار اسد» در مصاحبه با روزنامه «تشرین» سوریه گفت که این ملت سوریه بود که جنگ اکتبر را با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بشار اسد» در مصاحبه با روزنامه «تشرین» سوریه گفت که این ملت سوریه بود که جنگ اکتبر را با پایداری و حمایت از نیروهای مسلحی که از زمان استقلال سوریه تاریخ سیاسی و نظامی این کشور را ساخته است، رقم زد.

وی افزود: امروز ملت سوریه به این نیروهای مسلح همان نگاهی را دارد که پس از استقلال به آن داشته است و این همان نگاه امیدوارنه است تا نیروهای مسلح بتوانند تروریست‌ها را نابود و امنیت را احیا کنند و سوریه را به ساحل امن برسانند و ما همگی به تاریخمان اطمینان داریم و به خداوند، کشور و این تاریخ ایمان داریم و مطمئن هستیم که با پایداری و آگاهی ملت و قهرمانی و دلاوری نیروهای مسلح پیروز خواهیم شد.

اسد تصریح کرد که طی 40 سال گذشته خیلی چیزها تغییر کرده و از 40 سال پیش خیانت و مزدوری پنهان بود اما امروز به یک پدیده علنی و آشکار تبدیل شده است زیرا دیگر جز موارد ممنوعه نیست.

وی تاکید کرد که امروز اولین و بزرگ‌ترین پیروزی آن است که تروریست‌ها، تروریسم و افکار تکفیری را نابود سازیم و در نتیجه طرحی که برخی کشورهای خارجی آن را تدوین کرده و برخی کشورهای منطقه نیز با هدف نابودی سوریه در آن مشارکت داشته‌اند، از بین ببریم.

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که موافقت سوریه با طرح روسیه در خصوص سلاح شیمیایی ارتباطی به تهدیدات آمریکا ندارد و کوتاه آمدن در برابر خواسته آمریکا نیست و این خواسته اساسا وجود نداشت.

وی اظهار داشت که سلاح نابودی جمعی حقیقی که اکنون در سوریه استفاده می‌شود و باید با آن مقابله کرد، سلاح افراطی‌گری و تروریسم است.

اسد در خصوص برگزاری کنفرانس ژنو 2 نیز تصریح کرد که چند دلیل برای تعلل آمریکایی‌ها در برگزاری این کنفرانس وجود دارد در حالی که سوریه دائما و از زمان طرح موضوع برگزاری این کنفرانس برای آن آمادگی داشته است و هیچ شرطی نیز جز عدم مذاکره با تروریست‌ها و اینکه راه‌حل باید سوری و گفت‌وگو باید سیاسی باشد، ندارد. 
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها