امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57890
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 54
ابراهیم طاهری در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: یازدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی به دلیل اینکه در استان گلستان به عنوان رنگین‎کمان اقوام ...

ابراهیم طاهری در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: یازدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی به دلیل اینکه در استان گلستان به عنوان رنگین‎کمان اقوام و همجواری اهل تشیع و تسنن برگزار می‎شود بنا داریم تا از علمای اهل تسنن و برادران دینی که افتخار خادم بودن امام حسین (ع) را دارند و شاعران و مولفان در این حوزه تجلیل کنیم.

وی از تجلیل پیرغلامان داخلی و خارجی در این اجلاس خبر داد و تصریح کرد: به جز سهمیه کشوری 11 نفر سهمیه ویژه به گلستان اختصاص داده شده است.

یکی از پیام‎های فاخر اجلاس حسینی عمق‎بخشی به اعتقادات مردم است

دبیر اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی با بیان اینکه مسئولان لشکری و کشوری در این اجلاس حضور خواهند یافت، یادآور شد: رئیس سازمان صدا و سیما به عنوان سخنران اختتامیه اجلاس خواهند بود.

طاهری بیان داشت: یکی از پیام‎های فاخر اجلاس پیرغلامان حسینی، عمق‎بخشی به اعتقادات مردم است.

وی با بیان اینکه آسیب‎شناسی مداحی مورد توجه برگزارکنندگان اجلاس حسینی است، افزود: در این اجلاس نسبت به برگزاری کارگاه‎های آموزشی و نشست‎های تخصصی برنامه‎ریزی شده که در خرافه‎زدایی از مداحی موثر خواهد بود.

سیطره معنوی فرهنگ عاشورایی در اجلاس حسینی به تصویر کشیده خواهد شد

دبیر اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی با تصریح اینکه مداحی همانند معلمی شغل نیست، تاکید کرد: اگر سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مداحی تبیین شود شاهد زدودن خرافات و پیرایه‎ها در مراسمات عزاداری عاشورایی خواهیم بود.

طاهری از حضور بیش از 600 مهمان و مداح داخلی و خارجی در یازدهمین اجلاس بین‎المللی پیرغلامان حسینی در گلستان خبر داد و بیان داشت: با حضور مداحان اهل بیت (ع) و برنامه‎های متنوع در این اجلاس، سیطره معنوی فرهنگ عاشورایی به تصویر کشیده خواهد شد.
انتهای پیام/83001/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها