امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57892
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۰
تعداد بازدید: 45
یاسر یسنا نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین تالیف خود اظهار داشت: در حال ...

یاسر یسنا نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین تالیف خود اظهار داشت: در حال حاضر نمایشنامه بلند 900 صفحه‌ای را در دست دارم که تله تئاتر آن پیش از این ساخته شده است.

وی با اشاره به نام این اثر افزود: «پشت پرچین ابن اماره» نام این اثر بود که از شبکه شما هم پخش شده است، اما من در حال  تهیه نمایشنامه برای چاپ هستم.

یسنا با تاکید به اثر در دست تالیف دیگرش به رمانی اشاره و خاطر نشان کرد: در حال نگارش رمان بلند عاشقانه هستم که موضوعش اجتماعی و خانوادگی است، در این اثر به سوء تفاهم‌های خانواده‌ها پرداخته می‌شود که در ادامه مشکلات زیادی را به همراه دارد.

این مولف ادامه داد: 5 سالی است در حال تالیف این اثر هستم، شخصیت اصلی داستان ترس از تمام شدن دارد و ظاهرا این ترس به من هم منتقل شده، اما کتاب 350 صفحه خواهد داشت که اکنون 270 صفحه از آن نوشته شده است، البته تا پایان امسال نگارش به اتمام می‌رسد.

وی از چاپ این اثر از سوی انتشارات عصر داستانی خبر داد و عنوان کرد: برای انتشار با عصر داستان بنیاد ادبیات داستانی صحبت کرده‌ام، اما ابتدا باید تالیف پایان پذیرد و آنها بخوانند تا ببینند در حیطه موضوعات بنیاد قرار دارد یا خیر.

وی در خاتمه سخنان خود به رمان «تپه تاپالای» اشاره کرد که از سوی انتشارات عصر داستان تا یک ماه آینده منتشر می‌شود.

«هورامه» یکی از آثار این نویسنده است که از سوی عصر داستان منتشر شده، این اثر روایت هنرمندانه گمگشتگی نسلی است میان آنچه گذشته و آنچه در راه است تا بتواند نیاز به گذشته را از لابه‌لای نیزارهای جنوب به تصویر بکشد؛ بازگشت به آنجا که در افقی از مه فراموشی فرو رفته اما حقیقتی است انکارناپذیر از روزهای سخت دفاع.

«هورامه» داستان مفقود شدن یک خبرنگار و یک بسیجی بی‌سیم‌چی در آب‌راه‌های هورالهویزه در کشاکش عملیات خیبر است. شش روز سرگردانی در هور، اتفاق‌هایی را برای دو رزمنده رقم می‌زند تا بهانه‌ای شود که هشت سال بعد، خبرنگار برای زدودن غبار جامانده بر خاطرات سرگردانی گذشته، دوباره به هور بازگردد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها