امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57920
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید سعید حیدری نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید سعید حیدری نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز یکشنبه خود در صحن علنی مجلس با اشاره به مسائل اخیر پیش آمده در سیاست خارجی کشور گفت: آنچه در نیویورک رخ داد حاصل مقاومت چندین ساله مردم ایران در برابر غرب بود و باید از روحانی و هیئت همراه به دلیل دفاع از اصول بر طبق اصل نرمش قهرمانانه تشکر کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون وحدت در سیاست خارجی و مسائل کلان از مهمترین نیازهای امروز کشور است، اظهار داشت: موضوع برخورد و شیوه مذاکره با آمریکا باید فراتر از اختلاف‌ها ادامه پیدا کند و راهبرد جمهوری اسلامی در این زمینه ادامه یابد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس احقاق حقوق هسته‌ای، توافق با غرب در راستای کاهش تحریم‌ها و همچنین ایجاد رابطه مستحکم با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را سه ضلع مثلث مواجهه ایران با غرب خواند.

این نماینده مجلس به اذعان اوباما به فتوای رهبر انقلاب مبنی بر حرمت تسلیحات اتمی اشاره و تصریح کرد: این حرف رئیس‌جمهور آمریکا یک موفقیت بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که در عصر قدرت فقط با نگرش دین می‌توان مسائل را حل کرد.

حیدری با بیان اینکه دولت گام اول را خوب برداشته است، افزود: در این راستا باید گام دوم در راستای کاهش تحریم‌ها و برداشته شدن نگاه‌های ظالمانه ادامه یابد.

وی تعیین زمان‌بندی مشخص برای به نتیجه رسیدن مذاکرات را موضوع مهم دیگر خواند و افزود: در کنار این مسئله اذعان اوباما به حق هسته‌ای ایران بسیار مهم است؛ این اذعان ثمره رشادت‌های دانشمندان شهید هسته‌ای و راهنمایی‌های رهبر انقلاب بود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس تنوع دیدگاه‌ها در رابطه با آمریکا را موضوعی طبیعی دانست و تصریح کرد: این مسئله به دلیل رابطه پر فراز و نشیب ایران و آمریکا در طی 34 سال گذشته رخ داده ولی هم اکنون موضوع مهم وحدت در برخورد با دیگر کشورها است.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه قانون راهکارهای نقد دولت را مشخص کرده اظهار داشت: روحانی تلاش کرده اهداف سیاست خارجی را با نگرشی اصولگرایانه تبیین کند و نباید با برخوردهای رادیکالی موضع دولت را تضعیف کرد.

حیدری اذعان اوباما بر کشتار مردم ایران با تسلیحات هسته‌ای در طول جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را مسئله مهمی خواند و ادامه داد: این بزرگترین فرصت برای احقاق حقوق جانبازان و شهدای شیمیایی و قانونی است که چندی پیش توسط مجلس به تصویب رسیده اما اجرایی نشده است.

نماینده مردم کرمانشاه به حمایت‌های شیمیایی شرکت‌های اروپایی از صدام اشاره و اضافه کرد: اقدام این شرکت‌ها در مواردی برخلاف قوانین کشورشان و توافقات بین‌المللی است و امیدواریم دولت در تنظیم اسناد حقوق پایمال شده ملت تسریع کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها