امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57921
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدنبی حبیبی دبیرکل موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران اظهار داشت: هر یک از احزاب ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدنبی حبیبی دبیرکل موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران اظهار داشت: هر یک از احزاب حاکم در آمریکا اکنون با تشدید بحران بدهی‌های دولت آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که منافع حزبی را به منافع مردم ترجیح   می دهند و همین باعث انسداد سیاسی در مدیریت کشور شده است.بحران در آمریکا جدی است و مردم رهبران دو حزب حاکم را در این مورد مسئول می‌دانند.

حبیبی با اشاره به موضع‌گیریهای دوگانه اوباما در باره ایران بیان داشت: آمریکایی‌ها پیش از هر زمان نیاز به خانه‌تکانی در درون و بیرون خود دارند. لحن متفاوت اوباما با ملت ایران نتیجه همین شرایطی است که آنها به گفتگو با ایران نیازمندند. اما صهیونیستها نمی‌گذارند این نیاز را بدون هزینه برطرف کنند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: توصیه ما به آمریکائیها این است که اول به مسائل داخلی خود به ویژه بحران بدهی‌ها که سایه بر روابط داخلی و خارجی آمریکا انداخته است، بپردازند. هر گونه گفتگو با آنها در این شرایط به دوپهلو گویی و هذیان‌گویی طرف مقابل منجر می‌شود. کما اینکه سخنان متناقض اوباما در باره ایران نشان از اراده‌ای در دولت آمریکا برای حل و فصل مناقشات دو طرف به صورت عادلانه و به شکل برد – برد وجود ندارد.

وی با اشاره به اظهارات اوباما در کنفرانس خبری با نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: اوباما خیلی زود دست خود را رو کرد. ملت ایران یک شناخت تاریخی دربسته‌ای از سیاستهای تجاوزکارانه آمریکا دارد. تا موقعی که آمریکائیها گزینه نظامی را روی میز دارند ما هم گزینه‌های خود به ویژه آشتی‌ناپذیری، ادامه مقاومت را همچنان روی میز داریم.

حبیبی با اشاره به تظاهرات خودجوش مردم پس از اقامه نماز جمعه درتهران و شهرستان گفت: شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل مردم نشان داد یک نفرت عمومی علیه سیاستهای خائنانه و تجاوزکارانه آمریکا در میان ملت وجود دارد که نمی‌تواند آن را با یک لبخند از دل مردم پاک کرد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اظهار تأسف از اظهارات برخی افراد و نیز برخی روزنامه‌های داخلی تصریح کرد: ذوق‌زدگی برخی در خصوص حل مشکلات در سایه گفتگو با آمریکا تأسف‌آور است. این ذوق‌زدگی به قیمت زیر پا گذاشتن منافع ملی تمام می‌شود.

وی ادامه داد: شیفتگی برخی برای حل مناقشات ایران و آمریکا آن هم بدون هیچ دست‌آوردی بازی کردن در زمین دشمن است. برخی رسانه‌ها اصرار دارند چهره زشت آمریکائیها را سانسور کنند این کارها به چه قیمت صورت می‌گیرد.

حبیبی بیان داشت: اینکه گفته شود «امام موافق حذف شعار مرگ بر آمریکا بوده‌اند» در حالی که هیچ سندی برای این حرف وجود ندارد، به چه منظور صورت می‌گیرد. شعار مرگ بر آمریکا بارها در تظاهرات میلیونی مردم و حتی در حضور امام(ره) بارها گفته شده است و هیچ نشانه‌ای از تمایل امام(ره) در مورد حذف آن نه دیده شده و نه شنیده شده است. بر عکس امام(ره) بارها از نفرت مردم ایران از سیاستهای آمریکا سخن گفته‌اند چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب! این موضع به عنوان موضع مردم و تأیید فهم و دیدگاه مردم نسبت به ماهیت واقعی آمریکائیها بوده است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی افزود: ما با رویکرد دیپلماسی دولت جدید به شرطی موافق هستیم که منجر به یک راستی آزمایی مجدد در حوزه چالش هسته‌ای ایران با غرب صورت گیرد. اعتماد‌سازی یک جاده دو سویه است.

وی تاکید کرد: ما باید با شعار «سلاح اتمی برای هیچکس و استفاده صلح‌آمیز فناوری هسته‌ای برای همه» وارد این گفتگوها بشویم. آخر این گفتگوها خلع سلاح هسته‌ای قدرتهای بزرگ است نه تعطیلی غنی‌سازی اورانیوم در ایران به منظور استفاده صلح‌آمیز از فناوری هسته‌ای، این را باید غرب بفهمد و دیپلماتهای ما این تز را روی میز مذاکرات به عنوان دستور کار ثابت همیشه داشته باشند.

حبیبی با تقدیر از مواضع دولت در خصوص تعطیل‌ناپذیر دانستن غنی‌سازی در راستای اهداف صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، خاطر نشان کرد: اینکه آمریکا در پی تایید بدیهی‌ترین حقوق اعضای پیمان NPT برای ممانعت از بخش دیگری از این حقوق است؛ برای پیشگیری از توان ایران در بخش‌های راهبردی‌تر همچون توان تولید سوخت کشتی و زیردریایی هسته‌ای است که حلقه مکمل اقتدار سالهای اخیر ایران در آبهای بین‌المللی خواهد بود و از این رو ضروری است که گامهای مکمل غنی‌سازی نیز برداشته شود و تلاش برای بخش‌های راهبردی‌تر انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای ادامه یابد زیرا کشورهای پیشرفته امروز از تولید برق صنعتی از انرژی هسته ای عبور کرده و به سوی دستاوردهای مهمتر حرکت کرده‌اند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالگرد بمباران شیمیایی صدام در جبهه سومار گفت: صدام بارها با بمب‌های اهدایی شیمیایی از طرف آمریکا و اروپا مرتکب جنایات جنگی شد. اما هیچ صدایی برای تقبیح این اعمال جنایتکارانه نه در آمریکا و نه در اروپا در نیامد. اگر هزاران جانباز شیمیایی در ایران هر روز با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند ، اینها سند جنایت آمریکا است. آن وقت آمریکائیها می‌آیند در سوریه مدعی کاربرد سلاح شیمیایی می‌شوند در حالی که خود می‌دانند از سوی تروریستها این سلاحها بکار گرفته شده است و آنها تروریستها را به سلاح شیمیایی مجهز کرده‌اند.

وی همچنین با اشاره به مواضع هوشمندانه رئیس قوه قضاییه در مورد آزادی مجرمانه فتنه اظهار داشت: ما خوشحال هستیم نظام اکنون در اوج اقتدار است و از موضع قدرت در تحکیم مبانی امنیت ملی عمل می‌کند.

حبیبی افزود: ما نباید فراموش کنیم مسببان فتنه به مردم خیانت کردند، آنها حداقل در شهادت 22 تن از شهدای آشوبهای آمریکایی – اسرائیلی فتنه در نقش مباشر عمل کردند؛ آنها باید بدانند دیگر فضا برای فتنه‌انگیزی باز نیست و دستگاه قضائیه اجازه تحرک به فتنه‌گران را نمی‌دهد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان با اشاره به روز 7 ذیحجه که روز ازدواج نامگذاری شده، الگوگیری از سبک ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) را برای جوانان کشور تنها راه رشد ازدواج سالم و کاهش طلاق در کشور دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها