امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57930
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 63
بیژن مقدم مدیرمسئول روزنامه جام‌جم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره مباحث پیرامون نظرسنجی درباره ...

بیژن مقدم مدیرمسئول روزنامه جام‌جم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره مباحث پیرامون نظرسنجی درباره برقراری رابطه با آمریکا اظهار داشت: زمانی قرار است نظرسنجی منجر به تصمیم و در واقع مقدمه تصمیم‌سازی باشد که امر خوبی به شمار می‌رود، مثلاً در برخی کشورها می‌خواهند مالیات را افزایش دهند، نظرسنجی می‌کنند تا مردم نظر ‌دهند و با آثار آن آشنا شوند، در این موارد که نظرسنجی مقدمه تصمیم است، اقدام خوبی به شمار می‌رود.

مدیرمسئول روزنامه جام‌جم تصریح کرد: اما در شرایطی که مسیر سیاست‌های ما مشخص و در رابطه با آمریکا نیز هزاران مسئله وجود داشته و پیچیدگی خاص خود را دارد، مجموعه نظام با نظر مقام معظم رهبری این اجازه را به دولت داده‌اند که وارد این عرصه شود؛ طی سی و چند سال گذشته کسی اجازه این کار را نداشته است اما مقام معظم رهبری این اجازه را به دولت و رئیس‌جمهور داد و باید بر اساس اصول ترسیمی و حفظ منافع ملی و رعایت سه اصل عزت، حکمت و مصلحت عمل شود.

وی با بیان اینکه احتمالاً موضوع نظرسنجی یک هدف تبلیغاتی بوده که به این شکل مطرح شده است، گفت:‌ تصمیم نظام این است که این حرکت شروع شود و اینکه پایانش چطور خواهد شد بستگی به دو طرف دارد.

مقدم در پایان خاطرنشان کرد: از این رو تصمیم این است که مذاکرات آغاز شود تا بتوان برخی مشکلات را حل کرد.
مدیرمسئول جام جم ادامه داد: در صورت انجام نظرسنجی، اگر دولت و خود رئیس‌جمهور بگویند دیگر نمی‌شود ادامه داد، در این صورت مقابل افکار عمومی قرار می‌گیرند. بنابراین نظرسنجی خیلی ضرورتی ندارد چراکه چارچوب مشخص است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها