امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57934
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 46
علی مهدوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به تعداد دانش‌آموزان تحصیل‌کننده در پایه دوم متوسطه دوم اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته ...

علی مهدوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به تعداد دانش‌آموزان تحصیل‌کننده در پایه دوم متوسطه دوم اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته حدود 64 هزار دانش‌آموز در پایه نخست دبیرستان مشغول به تحصیل بوده‌اند.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید 62 هزار نفر از این دانش‌آموزان در پایه دوم متوسطه دوم مشغول به تحصیل شده‌اند، اضافه کرد: البته دو هزار نفر از این دانش‌آموزان یا ترک تحصیل کرده، یا جذب نیروی‌انتظامی شده و یا در حوزه‌های علمیه مشغول به تحصیل شده‌اند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی جدید 48.5 درصد از دانش‌آموزان استان برای ادامه تحصیل خود در هنرستان‌های موجود در استان ثبت‌نام کرده و مشغول به تحصیل شده‌اند، تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید 30 هزار و 90 نفر از دانش‌آموزان استان در پایه دوم متوسطه دوم در هنرستان‌ها تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع در سال تحصیلی جدید 61 هزار دانش‌آموز در پایه دوم و سوم در رشته‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند، ادامه داد: براساس برنامه پنجم توسعه 50 درصد از دانش‌آموزان باید در هنرستان‌ها و رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش مشغول به تحصیل شوند.

مهدوی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید حدود 62 هزار دانش‌آموز برای ادامه تحصیل خود در دبیرستان‌ها و رشته‌های تجربی، ادبیات، ریاضی و معارف‌اسلامی ثبت‌نام کرده و مشغول به تحصیل شده‌اند، تاکید کرد: البته حدود 40 درصد از این دانش‌آموزان در رشته علوم تجربی مشغول به تحصیل شده‌اند.

وی به تعداد دانش‌آموزان ثبت‌نام‌کننده برای تحصیل در رشته علوم تجربی اشاره کرد و افزود: در سال تحصیلی جدید حدود 13 هزار دانش‌آموز در رشته علوم تجربی تحصیل می‌کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با تاکید بر اینکه البته تعداد دانش‌آموزان تحصیل‌کننده در رشته معارف‌اسلامی محدود است، گفت: چرا که تنها چهار مدرسه معارف اسلامی در اصفهان وجود دارد.
انتهای پیام/63004/ل20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها