امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57938
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان قائمشهر، علی ابراهیمی پیرمرد کیاکلایی در شهرستان سیمرغ بعد از 90 دقیقه مرگ و ایست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان قائمشهر، علی ابراهیمی پیرمرد کیاکلایی در شهرستان سیمرغ بعد از 90 دقیقه مرگ و ایست کامل قلبی و تنفسی دوباره به دنیا بازگشت.

این فرد که صبح امروز از سفر زیارتی ثامن‌الحجج از مشهد مقدس به منزل خود در کیاکلا باز می‌گشت در طول راه، از درد قفسه سینه و ناحیه شکم می‌نالید تا اینکه ساعت هفت صبح امروز با ورود به منزل، پسرانش را در جریان درد خود قرار داد و بلافاصله از هوش رفت.

محمد ابراهیمی فرزند وی در گفت‌وگو با فارس بیان کرد: بلافاصله پدر را که عاری از هر نوع علائم حیاتی بود به بیمارستان کیاکلا منتقل کردیم و تیم پزشکی نیز فورا بر سر بیمار حاضر شد و عملیات احیا را آغاز کرد.

مدیر درمانگاه کیاکلای سیمرغ نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: آقای ابراهیمی زمانی به درمانگاه منتقل شد که کاملا دچار ایست قلبی و تنفسی شده بود و از نظر کادر پزشکی مرگ وی مسجل بود ولی پزشکان و پرستاران به مدت 1.5 ساعت با ماساژ قلبی، شوک و دارو درمانی مریضی را که تقریبا نسبت به حیاتش قطع امید شده بود دوباره به دنیا و زندگی بازگرداندند.

جواد غلامی افزود: با تلاش تیم پزشکی این مرکز، آقای ابراهیمی که از زیارت امام رضا(ع) بازگشت شفاعت خود را از حضرت گرفت و بعد از 90 دقیقه مرگ قلبش دوباره طپیدن آغاز کرد.

وی ادامه داد: بیمار پس از احیا بلافاصله توسط اورژانس 115 به بیمارستان رازی قائمشهر منتقل شد تا تحت مراقبت‌های ویژه قرار گیرد.

حیات دوباره سه بیمار در مرکز بهداشتی درمانی کیاکلا

غلامی همچنین خاطرنشان کرد: ابراهیمی سومین بیماری است که در سال جاری توسط تیم پزشکی این مرکز احیای قلبی می‌شود و پس از بازگشت به زندگی به بیمارستان‌های تخصصی اعزام می‌شود.

به گزارش فارس؛ مرکز بهداشتی درمانی امام علی(ع) کیاکلا در هفته دولت سال 90 به بهره‌برداری رسید و در آیین گشایش آن نمایندگان مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران حضور داشتند که در این مراسم اعلام شد این درمانگاه به علت بهره‌مندی از تجهیزات کافی قابلیت ارتقا یافتن به بیمارستان را داراست و نیروهای متخصص و آمبولانس نیز در کوتاهترین فرصت برای مرکز تامین خواهد شد.

این در حالی است که بیش از دو سال از آغاز بهره‌برداری این مرکز می‌گذرد و با وجود همه وعده‌ها هیچ اقدام خاصی برای آن انجام نشده است.
-----------------------------------
گزارش از فرشته خلیلی‌پالندی
----------------------------------- انتهای پیام/86008/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار