امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۲۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5795
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»،‌ «ماریو دراگی» رئیس ایتالیایی بانک مرکزی اروپا بر اهمیت رشد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»،‌ «ماریو دراگی» رئیس ایتالیایی بانک مرکزی اروپا بر اهمیت رشد اقتصادی به عنوان گزینه مکمل سیاست‌های ریاضتی در حل بحران اقتصادی منطقه پولی یورو تاکید کرد.

وی که روز گذشته در رم سخن می‌گفت با اذعان بر درک نگرانی‌های اقشار مخصوصا آسیب پذیر نسبت به تاثیرات سیاستهای ریاضتی، اضافه کرد: «در شرایط ریاضتی، تلاش برای اتخاذ تصمیمات مبتنی بر اجماع بر ارزیابی‌های بازار تاثیر منفی گذاشته است. اما در حال حاضر به نقطه‌ای رسیده‌ایم که روند نجات واحد پولی اروپا، نیازمند اجرای توافق رشد اقتصادی در کنار رعایت توافق مالی کشورهای اروپایی است.»

رئیس بانک مرکزی اروپا برخورداری از یک بخش مالی دولتی سلامت را شرط لازم رسیدن به رشد اقتصادی پایدار دانست و به ویژه در مورد کشورهای بدهکارتر منطقه پولی یورو، خواستار تداوم سیاستهای ریاضتی در کنار اتخاذ تدابیر جدید با هدف افزایش رشد اقتصادی شد.

ایتالیا وطن دراگی، خود یکی از کشورهایی است که نرخ بدهی‌های دولتی آن در اروپا بسیار بالاست و داده‌های جدید هم حاکی از آنند که چشم انداز اقتصادی سال جاری این کشور از پیش بینی های قبلی نابسامان تر خواهد بود.
انتهای‌ پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها