امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57953
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه لبنانی «الدیار»، منابع آگاه دیپلماتیک لبنانی گزارش داده‌‌اند که تماس‌هایی که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه لبنانی «الدیار»، منابع آگاه دیپلماتیک لبنانی گزارش داده‌‌اند که تماس‌هایی که اخیرا بین پاریس و ریاض رد و بدل شده‌ نشان می‌دهد که فرانسه و عربستان می‌خواهند مواضع یکسانی در نشست ژنو 2 داشته باشند.

این گمانه‌ها در حالی مطرح شده که اخباری از احتمال توافق‌هایی میان روسیه و آمریکا برای حل و فصل پرونده سوریه مطرح شده که ممکن است منافع بسیاری از کشورهایی که نقش اساسی در بحران سوریه بازی می‌کنند را با خطر روبرو کند؛ با وجود اینکه فرانسوی‌ها تأکید کرده‌اند که واشنگتن به آنها اطمینان خاطر داده که توافق‌های پنهانی درباره بحران سوریه با ایران مطرح نشده است.

بر این اساس جبهه جدیدی با موافقت آمریکا و با حضور فرانسه، مصر و برخی کشورهای عربی تشکیل خواهد شد و بعد از آن ترکیه نیز به آنها خواهد پیوست تا گروه فشاری را ایجاد کنند که هدف آن دور کردن اسد از مرحله انتقالی قدرت در سوریه است.

به این ترتیب فشارها برای حمله نظامی به سوریه ادامه خواهد داشت تا راهکاری سیاسی در چند هفته آتی مطرح شود که منافع کشورهایی که نقشی اساسی در منطقه دارند نیز حفظ شود.

این در حالی است که پیشتر «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد که نشست ژنو2 برای حل و فصل پرونده بحران سوریه در اواسط ماه «اکتبر» (اوایل آبان ماه) برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها