امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57956
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع»، موسسه موسوم به «علوم و امنیت بین‌الملل» در گزارشی که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع»، موسسه موسوم به «علوم و امنیت بین‌الملل» در گزارشی که «دیوید آلبرایت» رئیس این موسسه منتشر کرده، مدعی شده است که ایران تا اواسط سال 2014 به ظرفیت تولید تسلیحات هسته‌ای دست می‌یابد.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا هم دیروز در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس، در رد اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی که گفته بود ایران تا 6 ماه آینده به توان تولید تسلیحات اتمی دست می‌یابد، گفت ارزیابی‌های اطلاعاتی آمریکا نشان می‌دهد که ایران هنوز یکسال یا بیشتر با دستیابی به ظرفیت تولید بمب هسته‌ای فاصله دارد.

موسسه علوم و امنیت بین‌الملل در بخشی از گزارش خود در مورد برنامه هسته‌ای ایران، نوشته است: اگر توسعه سانتریفیوژ‌های ایران طبق برنامه از پیش تعیین شده جلو برود، ایران تا اواسط سال 2014 قادر خواهد بود به نقطه جهش برسد. ایران در آن زمان قادر خواهد بود در مدت بسیار کوتاهی اورانیوم با غنای تسلیحاتی تولید کند.

آلبرایت مدعی شده است که در صورت رسیدن ایران به این نقطه، ممکن است آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تنها زمانی متوجه این توان ایران شود که تهران اورانیوم کافی برای ساخت یک یا دو بمب اتم را تولید کرده باشد.

موسسه آمریکایی «علوم و امنیت بین‌الملل» در چند سال اخیر تمرکز اصلی خود را بر برنامه هسته‌ای ایران گذاشته و تمام تلاش خود را برای ایجاد جوی منفی علیه برنامه هسته‌ای ایران به کار گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار