امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57960
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۹
تعداد بازدید: 91
پروانه پرتو تهیه کننده پروژه سینمایی «لاله» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به سخنان دیروز ...

پروانه پرتو تهیه کننده پروژه سینمایی «لاله» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به سخنان دیروز ایوبی رئیس سازمان سینمایی گفت:من نسبت به سخنان شخص دیگری اظهار نظر نمی کنم، آنها خودشان مسئول حرف هایشان هستند و مختارند هرچه می خواهند بگویند ، اما من به عنوان تهیه کننده پروژه می دانم که توقفش به دلیل آماده نبودن آسفالت پیست اتومبیل رانی آزادی است.

این سخنان در حالیست که دیروز حجت ا... ایوبی رئیس سازمان سینمایی درباره پروژه جنجال برانگیز «لاله» اظهار نظرهایی کرد که به سرعت در رسانه های گوناگون مطرح شد. او درباره وضعیت این پروژه که در دولت قبلی مورد حمایت سازمان سینمایی قرار داشت و مجلس به شدت با آن مخالفت کرده بود، گفت: ما نه بودجه و نه قصد کمک به پروژه لاله را داریم.

ایوبی افزود: به زودی،سیاست سازمان سینمایی برای حمایت از تولیدات سینمایی کاملا شفاف و روشن خواهد شد؛ بنابراین، اگر بودجه‌ای وجود داشته باشد، آن‌ها که مشمول این سیاست‌ها شوند، حمایت می‌شوند و بقیه خیر.

رییس سازمان امور سینمایی کشور ادامه داد: در سازمان سینمایی در حال بازنگری تمامی پروژه‌هایی که از قبل بوده، هستیم و همه آن‌ها را برای حمایت بررسی می‌کنیم.

براساس این گزارش، طرح اولیه فیلم «لاله» که شاید بتوان آن را را جنجالی‌ترین پروژه سینمایی ایران در دو سال اخیر دانست، اولین‌بار توسط نیک نژاد در آمریکا برای محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری پیشین ایران خوانده شد و موافقت وی را جلب کرد. اما سر و صداها از زمانی شروع شد که اعلام کردند این فیلم قرار است با بودجه 2 و نیم میلیاردی توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ساخته شود و شفیع آقامحمدیان مدیر وقت مرکز هم در دفاع از این تولید این رقم را در برابر استاندارهای بین المللی سینما رقم ناچیز دانست. در ادامه این کند و کاو های رسانه اصرار بر ساخت این پروژه سینمایی از یک سو و پیش آمدن سابقه فعالیت اسدالله نیک نژاد در حوزه سینما در آمریکا از سوی دیگر و در نهایت استعفای تیم تولید ابتدایی این فیلم سینمایی باعث شد حاشیه‌های این فیلم دوچندان شود.

با بالا گرفتن حرف و حدیث درباره فیلم سینمایی «لاله» ، قیمت برآورده شده برای تولید این فیلم میلیادری روز به روز بالا تر می رفت و از 5 میلیارد به 7 میلیارد  و ...رسید و هر روز خبر تازه ای از روند تولید این فیلم شنیده می شد، تا اینکه بار حاشیه های این فیلم بر روند تولید غالب شد و بسیاری از اسپانسرهای خارجی که قول مساعد برای تولید این فیلم سینمایی داده بودند از سرمایه‌گذاری در بدنه سینمای ایران پشیمان شدند. به این ترتیب تولید این فیلم سینمایی به محاق رفت و مدتی هیچ خبری از تولید آن نبود تا اینکه در اواخر کار دولت قبلی این پرونده دوباره به جریان افتاد ؛ در نهایت هم با حضور حجت‌لله ایوبی در سازمان سینمایی وی در اولین اقدام دستور داد تا جلوی هرگونه عقد قرار داد در موسسات گرفته شود و روند مالی موسسات نیز برای شفاف سازی تحت نظارت این سازمان قرار گفت و در نهایت اعلام کرد سازمان سینمایی قرار نیست هیچگونه حمایت مالی از «لاله» انجام دهد.ازسویی دیگر تهیه کننده «لاله» که ظاهرا بدون حمایت دولت و با هزینه شخصی‌اش قرار است این فیلم را بسازد ، همچنان در حال پیگیری روند تولید با اتمام آسفالت پیست اتومبیل رانی آزادی تهران است.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها