امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57961
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۹
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از سینماگران حاضر در جشنواره فیلم پوسان در اعتراض به ساخت پایگاه نیروی دریایی آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از سینماگران حاضر در جشنواره فیلم پوسان در اعتراض به ساخت پایگاه نیروی دریایی آمریکا در جزیره جیجو واقع در کره جنوبی دست به اعتراض زده و ضمن انتشار بروشورهایی اعتراض خود را ابراز داشتند، در یکی از صفحات این بروشور، عکسی از «الیور استون»، فیلمساز جنجال‌برانگیز آمریکا،به چاپ رسیده که در حال حمل یک بنر رنگین‌کمانی با شعار صلح است. 

«الیور استون»، ضمن اعتراض به این مسئله گفت: از زمان جنگ جهانی دوم، معاهده‌های نظامی بسیاری را امضاء کرده و پایگاه‌های نظامی زیادی را در سطح دریا در سراسر دنیا پایه گذاری کرده است.

وی افزود: بسیاری از پایگاه‌های نظامی دریایی ساخته شده در کشورهای کره و ژاپن است، جزیره جیجو کمتر 500 کیلومتر از شانگهای چین فاصله دارد و اگر یک درگیری نظامی میان آمریکا و چین روی دهد، یک فاجعه در منطقه روی خواهد داد.

به گزارش فارس، از ماه ژوئن محل ساخت، مسئله ساخت پایگاه نظامی آمریکا در ساحل جزیره جیجو باعث اعتراضات گسترده‌ای در میان مردم کره جنوبی و همچنین گروه‌های حقوق بشر سراسر دنیا شده است.

به گفته معترضان، ساخت این پایگاه می‌تواند موجب بروز تنش‌های منطقه‌ای و مشکلات زیست‌محیطی برای ساکنان آن شود.

این در حالی است که دولت کره‌جنوبی بار‌ها اعلام کرده که ایجاد این پایگاه دریایی به ارزش 970 میلیون دلار برای امنیت ملی این کشور حیاتی و ضروری است.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها