امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57977
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 26
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، هزاران نفر از مردم آمریکا روز گذشته (شنبه) با تظاهرات در خیابان‌های سراسر این کشور خواستار اصلاح قوانین ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «فرانسه»، هزاران نفر از مردم آمریکا روز گذشته (شنبه) با تظاهرات در خیابان‌های سراسر این کشور خواستار اصلاح قوانین مهاجرتی و پایان محدودیت قانونی برای بیش از 11 میلیون مهاجر فاقد ویزا و مدارک قانونی شدند.

بر اساس این خبر، حدود 3 هزار آمریکایی که بیشتر آنها آسیایی، اسپانیایی و عرب بودند، روز گذشته در نیویورک تظاهرات کردند. تظاهرات مشابه دیگری نیز در کالیفرنیا برگزار شد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که در مجموع، معترضان به قوانین مهاجرتی در آمریکا، روز گذشته در 160 شهر تظاهرات و راهپیمایی کردند.

تظاهرات روز گذشته در شهرهای آمریکا با عنوان «عزت و احترام» و توسط ائتلاف مهاجرت نیویورک و سایر گروه‌های حامی قانونی شدن کارگران فاقد ویزا برگزار شد.

سازمان دهندگان این تظاهرات ابراز امیدواری کردند که 130 هزار معترض در این تظاهرات شرکت کنند تا کنگره آمریکا نیز قانونی جامع و فراگیر را اتخاذ کند تا بیش از 11 میلیون مهاجر غیرقانونی در این کشور، بتوانند تابعیت آمریکایی بگیرند.

برآورد مقامات مربوطه نشان می دهد که فقط در نیویورک، حدود 500 هزار کارگر فاقد ویزا زندگی می‌کنند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه نوشته است که «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به دنبال راهی برای اعطای تابعیت آمریکایی به میلیون‌ها مهاجر غیرقانونی در این کشور است اما تلاش وی با مخالفت جمهوریخواهان کنگره روبرو شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها