امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 57992
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، لاله افتخاری نماینده مردم تهران در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) مجلس، مواضع ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، لاله افتخاری نماینده مردم تهران در نطق میان دستور امروز (یکشنبه) مجلس، مواضع خود را در خصوص سخنان رئیس جمهور در  مجمع عمومی سازمان ملل،  ایجاد معاونت قرآن  و عترت امر به معروف و نهی از منکر، حمایت از  حماسه ملی و تولید ملی  مطرح کرد.

نماینده‌ مردم تهران با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک عنوان کرد: از بیانات و موضع‌گیری‌های ایشان در سازمان ملل که به حق مصداق نرمش قهرمانانه یعنی پایبندی به اصول عزت و حکمت و مصلحت بود و در عین حال با لفاظ  دیپلماسی مطرح گردید و  این امر نشانه آن است که جمهوری اسلامی پس از طی بیش از سه دهه از عمر بابرکت انقلاب اسلامی علی‌رغم همه‌ دشمنی‌های جهان استکبار، با اقتدار و حسن نیت و برگ برنده در دست در راه اعتماد سازی گام بر می‌دارد، تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: امیدواریم که مسلمانان جهان از فرصت همایش عظیم حج برای شناخت دشمنان واقعی خود و برنامه‌ریزی علیه نقشه‌های استکبار در تشویق تکفیری‌ها و تروریست‌ها و مداخله در امور داخلی کشورها به ویژه سوریه،‌ میانمار، بحرین و دفاع از مظلومان جهان و تمرین برای امت واحده بهره‌ گیرند.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  آقای رئیس جمهور تدبیری درباره معاونت قرآن در دولت اتخاذ کند، افزود: انتظار می‌رود جناب آقای روحانی که فردی با دانش و متعهد است به این مهم اهتمام ورزد و با تاسیس معاونت قرآن و عترت و نماز در ریاست جمهوری، برگ درخشانی برای نخستین بار در پرونده دولت بر جای گذارد.

وی با اشاره به اینکه روحانی ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی را بر عهده دارد که تعداد قابل توجهی از آن عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی هستند، گفت: رئیس جمهور دستور ویژه جهت تشکیل منظم جلسات شورای توسعه، بودجه‌های مربوطه ایجاد ساختار متناسب یعنی دو معاونت در وزارت‌خانه‌ ارشاد و آموزش و پرورش و اداره‌ کل آموزش و پژوهش در وزارت‌خانه‌های بهداشت اتخاذ کند تا از این طریق در جهت زمینه سازی دولت جهانی قرآن نقش مثمر ثمری ایفا کند.

افتخاری بخش دیگری از سخنان خود را به امر به معروف و نهی از منکر اختصاص داد و عنوان کرد: همانطور که انتظار می‌رفت ریاست محترم جمهوری در این مورد دستور ویژه صادر کرد. امید است که تمامی دستگاه‌ها به وظیفه‌ خود در این زمینه عمل کنند و صد البته ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز باید به این وظیفه عمل کند و نسبت به دیگران در اجرای مصوبه پیش قدم باشد.

وی تاکید کرد: سزاوار است که این موضوع از دستگاه‌های دولتی و جامعه هدف آن یعنی کارکنان، کارمندان، دانشجویان و دانش آموزان آغاز شود تا در کنار پیروزی‌های افتخار آفرین در 8 سال دفاع مقدس در جنگ نظامی شاهد پیروزی افسران جنگ نرم در ناتوی فرهنگی باشیم.

نماینده‌ مردم تهران در ادامه از حماسه‌ اقتصادی سخن گفت و خاطرنشان کرد: حماسه‌ اقتصادی با حمایت از تولید ملی و اجرای دقیق قوانین موجود به ویژه قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان و تجاری سازی علم و بهبود فضای کسب و کار، حمایت عملی ویژه از مخترعان و برنامه‌ریزی جهت فعال سازی و به کارگیری ظرفیت کارگاه‌های تولیدی و بهبود رابطه دانشگاه و صنعت، ایجاد بستر مناسب به منظور سرمایه‌گذاری بخش خصوص در جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، کاهش نقدینگی درجامعه و جلوگیری از فرار سرمایه‌ها و رفع نیاز مردم و ایجاد ثبات اقتصادی و حمایت از نیروهای کارآفرین، میسر می‌شود.

افتخاری از قهرمانان ورزشی که پرچم کشورمان را در جای جای جهان به اهتزاز درآورده‌اند قدردانی کرد و از برنده‌ مدال نقره ورزش‌های رزمی آسیا، سمیه حیدری که با پوشش چادر روی سکو رفته بود، تشکر کرد.

وی ادامه داد: جا دارد از زحمات معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری تقدیر کرده و برای آقای ستاری فرزند شهید ستاری، آرزوی توفیقات در جهت تداوم موفقیت‌آمیز گذشتگان و رفع مشکلات موجود داشته باشیم و این در حالی است که از آقای رئیس‌جمهور تقاضا دارم دستوری ویژه جهت تقویت قانون ثبت اختراعات و توسعه استاندارد را صادر کند.

افتخاری افزود: موضوع بعدی در مورد زنان و خانواده است که انتظار می‌رود در ریاست جمهوری با ابقای مسئول فعلی معاون ریاست جمهوری یا انتصاب فردی فعال آگاه متعهد آن را از بلاتکلیفی بیرون آورد. فردی که بتواند به فرمایشات ومطالبات مقام معظم رهبری برسد و در حوزه زنان و خانواده مفید باشد و با نرمش قهرمانانه‌اش برنامه‌های مبتنی بر دین را در عرصه‌های بین‌المللی تداعی کند و با بهره‌گیری از دیپلماسی زنان قدرتمندانه درسهای مختلف با دیگران به گفت‌وگو بنشیند و از این طریق علاوه بر ارائه الگوی مناسب به جهان گام مؤثری درجهت کاهش بحران مشکلات زن و خانواده بردارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها