امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5801
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کویته، گروهی از بلوچ‌های جدایی‌طلب در ایالت بلوچستان پاکستان روز گذشته با برگزاری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کویته، گروهی از بلوچ‌های جدایی‌طلب در ایالت بلوچستان پاکستان روز گذشته با برگزاری جرگه‌ای (نشست مشورتی) در این منطقه، موضوع شرکت در انتخابات آتی این کشور را بررسی کردند.

اعضای شرکت‌کننده در این جلسه، پس از بررسی این موضوع به این نتیجه رسیدند که انتخابات را تحریم کنند و از «حربیار مری» رهبر جدایی‌طلب بلوچ حمایت کنند.

سخنگوی جرگه بلوچ در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: برگزاری انتخابات موجب افزایش قوم‌گرایی و تنفر برخی اقوام از یکدیگر می‌شود و علاوه بر آن این بلوچ‌ها هستند که باید درباره آینده سرزمینشان تصمیم بگیرند اما نظام انتخاباتی هرگز این اجازه را به آنان نمی‌دهد.

وی افزود: انتخابات مصنوعی حربه‌ای است برای مسلط کردن سایر اقوام بر بلوچ‌ها بنابراین ما نه تنها در انتخابات شرکت نمی‌کنیم بلکه انتظار داریم حربیار مری به عنوان رهبرمان در بلوچستان به قدرت برسد.

وی تصریح کرد: هیچ کشوری نمی‌تواند خواسته بلوچ‌ها را برآورده کند بنابراین ما خواهان تشکیل کشوری مستقل هستیم و اطمینان می‌دهیم با تشکیل این کشور با آرامش در کنار سایر کشور‌ها به حیاتمان به عنوان بلوچ ادامه دهیم.

به اعتقاد کارشناسان، حربیار مری از رهبران جدایی طلب بلوچ که ساکن انگلیس است در برهه حساس انتخابات و به تحریک آمریکا و کشورهای غربی به پاکستان بازگشته است و مردم را علیه دولت تحریک می‌کند.

گروه‌های جدایی‌طلب بلوچ سال‌ها است که با هدایت کشورهای خارجی ساز جدایی از این کشور را سرداده‌اند.

این در حالی است که حمله گروه‌های تروریستی به تجمعات انتخاباتی در این ایالت نیز باعث افزایش ناامنی‌ها در این منطقه در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی پاکستان شده است.

به گفته این کارشناسان، آمریکا، انگلیس و حامیان آنها در تلاشند تا با استفاده از فرصت انتخابات و ایجاد هرج و مرج و ناامنی در این کشور زمینه خروج خود از افغانستان را تسهیل کرده و روند استقلال ایالت بلوچستان پاکستان را تسریع کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها