امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58033
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۵
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمازیار حسینی با اشاره به نیاز شهر تهران به ایجاد تشکیلات ویژه ای به منظور تعمیرات تخصصی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمازیار حسینی با اشاره به نیاز شهر تهران به ایجاد تشکیلات ویژه ای به منظور تعمیرات تخصصی و نگهداری از شبکه بزرگراهی پایتخت، اظهار کرد شهرداری به دنبال تشکیل مجموعه های موازی نبوده و به هزینه هایی که با ایجاد هر ساختار سازمانی جدید به شهر تحمیل می شود، واقف است؛ به همین خاطر در پایان عمر خدمت اعضای شورای سوم، با کمیسیون عمران شورا بر سر تغییر اساسنامه و شرح ماموریت های شرکت یادمان سازه به توافق رسیده بودیم تا مسوولیت نگهداشت تخصصی معابر را به این شرکت واگذار کنیم.

وی در ادامه بر ضرورت نگهداری از پل های سواره رو به عنوان یکی از اجزای مهم شبکه بزرگراهی پایتخت تاکید و خاطرنشان کرد: تهران هم اکنون بیش از 300 دستگاه پل سواره رو دارد که از این تعداد حدود 90 دستگاه پل به مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای نیاز دارد. در این میان 40 پل دچار نارسایی گسترده، 19 پل نارسایی نیمه گسترده و بقیه دچار نارسایی محدود و موضعی است.

معاون شهردار تهران از پل ها به عنوان سازه های زنده ای یاد کرد که به واسطه عبور بار دینامیک و متغیر از سطح آنها، نیازمند نگهداشت تخصصی هستند و در این رابطه افزود: اگرچه همه پل های سواره رو تهران نیازمند مقاوم سازی لرزه ای نیستند اما قطعا تعمیر و نگهداری مستمر برای تمام ابنیه فنی شهر لازم و ضروری است.

حسینی معتقد است که با توجه به تازگی بحث نگهداشت شبکه بزرگراهی، بهتر است برای واگذاری این ماموریت جدید و نیز نهادینه کردن ضرورت تعمیر و نگهداری مستمر معابر، نام شرکت یادمان سازه هم تغییر کند و از عنوان جدیدی متناسب با ماموریت اخیر شرکت استفاده شود اما در عین حال تاکید کرد که معاونت فنی و عمرانی اصراری بر این تغییر نام ندارد بلکه به دنبال گنجاندن مسوولیت تازه یادمان سازه در شرح ماموریت های این شرکت است.

به گفته وی ، عنوان «یادمان سازه» با توجه به اینکه شرکت مجری ساخت برج میلاد به عنوان بنای یادمان شهر تهران بوده است، انتخاب شده بود و اکنون که ماموریت آن تغییر می کند، منعی برای این تغییر نام وجود ندارد.

معاون فنی و عمرانی شهردار تهران درباره زمان اعمال تغییرات در اساسنامه و عنوان شرکت یادمان سازه نیز اظهار کرد: پس از تعیین تکلیف ترکیب کمیسیون های شورای شهر، لایحه مربوط به تغییر شرح وظایف و نام شرکت یادمان سازه با همکاری اداره کل امور مجامع و شورای سازمان های شهرداری تهران، تسلیم پارلمان شهری خواهد شد و در صورت تصویب آن، ماموریت تعمیرات و نگهداری تخصصی شبکه بزرگراهی تهران به این شرکت واگذار  می شود.

گفتنی است شرکت یادمان سازه وابسته به شهرداری تهران، در سال 1373 به منظور مدیریت و ساخت طرح ها و پروژه های بزرگ عمرانی تاسیس شد. این شرکت مجری پروژه احداث مرکز ارتباطات بین المللی تهران شامل پروژه های برج میلاد ، مرکزهمایش های بین المللی، هتل، مرکز تجارت جهانی و مجموعه های جنبی این برج است.

شرکت یادمان سازه پس از به سرانجام رساندن ماموریت خود یعنی احداث بنای برج میلاد تهران، با وجود اینکه اجرای پروژه مجتمع بین المللی نمایشگاه شهر آفتاب را بر عهده گرفت اما برای پذیرفتن مسوولیت تعمیر و نگهداری پل های شهر تهران نیز اعلام آمادگی کرد و هم اکنون کار تعمیرات تخصصی و مقاوم سازی لرزه ای 13 پل در 4 پهنه مختلف شهر را آغاز کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار