امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58041
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به پیشنهاد «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه مبنی بر میانجی‌گری آلمان در حل بحران سوریه، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به پیشنهاد «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه مبنی بر میانجی‌گری آلمان در حل بحران سوریه، «گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان این پیشنهاد را رد کرد. 

وستروله که در آستانه خروج گروهی از نظامیان آلمانی از افغانستان در این کشور به سر می‌برد با انتقاد شدید از اسد به دلیل اظهارات وی در گفت‌وگو با اشپیگل به خبرنگار این نشریه گفت: «با انکار نمی‌توان به راهکاری صلح‌آمیز در سوریه دست یافت. شرایط  به قدری جدی است که جایی برای چنین نمایش‌هایی نیست.»

وزیر خارجه آلمان افزود: «ما به اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل متحد (در سوریه) گفتیم که همه توان خود را برای اجرای راهکاری سیاسی برای حل بحران سوریه به کار می‌گیریم.»

وستروله از برگزاری کنفرانس ژنو برای دستیابی به راهکاری سیاسی در حل بحران سیاسی در سوریه حمایت کرد. کنفرانسی که با حضور همه طرف‌های درگیری بحران و نه با مداخله یک کشور برگزار شود.

اسد در گفت‌وگو با «اشپیگل» ضمن رد اتهاماتی مبنی بر استفاده از تسلیحات شیمیایی در کشورش علیه مخالفان گفته بود که آلمان کشوری است که می‌تواند نقش میانجی در حل بحران کشورش ایفا کند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها