امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5805
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» رونمایی از کتاب «ناگفته‌های دمشق» دقایقی پیش با حضور سردار ناظمی، سردار نقدی رئیس بسیج ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» رونمایی از کتاب «ناگفته‌های دمشق» دقایقی پیش با حضور سردار ناظمی، سردار نقدی رئیس بسیج مستضعفین و عزت‌الله الوندی در سرای اهل قلم بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سردار ناظمی درباره این اثر، بیان داشت: تعدادی از زائران ایرانی برای زیارت به کشور سوریه و شهر دمشق سفر کرده بودند که 48 نفر از زائران به اسارت معارضان این دولت در آمده و بعد از 159 روز آزاد می‌شوند.
وی اضافه کرد: بلافاصله بعد از آزادی این اسرا تیمی برای نگارش خاطرات آن‌ها اعزام کردیم تا از 13 نفر از اسرا در قالب تاریخ سخایی خاطرات را به ثبت برسانیم.

سردار ناظمی در پایان گفت: تلاش کردیم تا مراسم رونمایی کتاب «ناگفته‌های دمشق» با حضور نویسنده اثر یعنی عزت‌الله الوندی در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی کنیم که خوشبختانه این امر محقق نشد.
 

* الوندی: گفت‌‌وگوها در این اثر موازی است

در ادامه این مراسم عزت‌الله الوندی اظهار داشت: برای نگارش این اثر به آذربایجان غربی سفر کردم که با صحنه‌هایی مواجه شدیم که برخی از صحنه ها نه تنها برای بنده بلکه شنیدن آن برای همه بسیار تکان‌دهنده بود.

وی اضافه کرد: 48 زائر به شهر دمشق سفر کرده بودند که در اسارت رنج‌ها و شکنجه‌های بسیاری را متحمل شدند زمانی که بنده برای انجام مصاحبه به آذربایجان غربی سفر کردم دارای موضعی بودم چرا که هیچ برداشتی از اینکه حق با چه کسانی هست، نداشتم.

الوندی ادامه داد: زمانیکه مشاهده کردم که نیروهای مخالف دولت سوریه چه شکنجه‌هایی به اسرای ایرانی وارد کرده‌اند رگ غیرت ایرانی به جوش آمد و به موضع‌گیری و بازتاب آن پرداختم.

وی افزود: تدوین این اثر بسیار دشوار بود یعنی اگر قرار بود 13 مصاحبه را پشت سر هم به نگارش در آورم بسیار ساده بود اما طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش کردیم تا گفت‌وگوها موازی باشند تا کتاب برای مخاطب جذاب باشد.
 

* سردار نقدی: صهیونیسم با حمله به سوریه 8 سال آزادی قدس را به جلو انداخت

در ادامه این مراسم سردار نقدی رئیس بسیج مستضعفین کشور، بیان داشت: انسان‌ها فطرتا حق طلب هستند چگونه تن به حاکمیت ظالمین می‌دهند منشا آن در سه چیز مهم است یک آنکه افرادی که نسبت به حقیقت ظالم آگاهی ندارند و جاهل هستند و تصورشان از ظالم ستمگر بک حاکم خوب است.

وی اضافه کرد: دومین مطلب به افرادی اختصاص دارد که می‌ترسند و با وجود ترسشان و به نوعی با وجود فطرت حق طلبی که دارند آن را توجیه می‌کنند. وقتی ظلم از مرزهای قابل تأمل عبور می‌کند هر دوی این موانع برای به صحنه آمدن آدم‌ها و عینیت به جوهر حق طلبانه‌اشان روشن می‌شود.

وی افزود: اتفاقاتی که در این دهه اتفاق می‌افتد همین حادثه است یعنی جنایات ظالمان چنان از مرزهای خودش عبور کرده که برای بشریت آشکار شده است. به نوعی که هر کسی که هر چقدر سهم داشته باشد پرده‌های تزویر کنار می‌رود و حقیقت ظلم را می‌بیند و کسانی هم که ترس دارند بر ترس خودشان غلبه و به میدان می‌آیند.

رئیس بسیج مستضعفین گفت: ظلم و جنایت از حد خودش گذشته و جان ملت‌ها به لب رسیده است و دشمن هم در این شرایط دست و پا گیر می‌شود و کارهایی را انجام می‌دهد که بیشتر خودشان را ضایع می‌کند که نمونه آن حوادث اتفاق افتاده در سوریه است.

وی اضافه کرد: آنها جریان‌هایی را تحت عنوان اسلام، وهابیت و جریان تکویری که به اسلام نسبت داده‌اند می‌خواهند مردم را از اسلام متنفر کنند اما همه آن‌ها موجب شده تا پرده از آمریکا برداشته شود.

سردار نقدی ادامه داد: هر چند کتاب «ناگفته‌های دمشق» بسیار خواندنی است اما کسانی هم که با عملکرد ظالمان آشنا نیستند با تماشای وقایع سوریه به سهولت می‌توانند اطلاعات بسیاری را از جنایات صهیونیست و آمریکا به دست بیاورند.

وی افزود: آنها حتی به گذشتگان ما نیز، آنها به درگذشتگان ما نیز توجه نمی‌کنند یعنی بعد از 1400 سال کفن و بدن یار حضرت محمد (ص) سالم است که نشان از حقانیت او است.

به گفته این مقام مسئول، حقوق بشر آموزش دهنده، تأمین کننده مادی و به نوعی حامی مالی و رسانه‌ای انسان‌های سالم است و الحمدالله که خداوند متعال دشمن ما را از احمق‌ها آفریده که هر چه پیش می‌روند در باتلاق فرو می‌روند.

سردار نقدی با اشاره به حمله اخیر صهیونیسم به کشور سوریه، بیان کرد: صهیونیسم با این اقدام 7 الی 8 سال از پیروزی نهضت جهانی اسلام و آزادی قدس را به جلو انداخت یعنی پرده‌ها را کنار زد و نشان داد سازمان جهانی جاسوسی غرب و وهابیت و جریان‌های تکویلی را به اسم اسلام عرضه می‌کنند و بر خلاف اسلامی آنها پیاده نظام‌های اسرائیل هستند.

وی معتقد است همان دولتی که همزمان به او حمله می‌کنند این بزرگ و رسوایی و برای جریانات انگلیس خبیث و اسرائیل است که سال‌ها به واسطه آن در جهان حکومت می‌کنند و تفرقه می‌‌اندازند.
 

* اگر کسی یک جو غیرت داشته باشد با اسرائیل ستیز خواهد داشت

در ادامه رئیس بسیج مستضعفین گفت: اگر کسی یک جو غیرت و انسانیت داشته باشد با اسرائیل سر ستیز و جنگ خواهد داشت و این اهل رسانه است که باید بتواند این آگاهی را به اقشار مختلف جامعه دهد تا کسانی که از حرف خود را مخفی کرده‌اند به میدان بیایند.

در پایان این مراسم سردار نقدی با اشاره به کتاب ناگفته‌های دمشق، عنوان کرد این اثر جنایات سوریه در حق زائران ایرانی را به تصویر می‌کشد که اهل فیلم و سایر رشته‌ها باید بتوانند آن را به تصویر بکشند.

انتهای پیام/و
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها