امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58062
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای ضربه زدن به تأسیسات هسته‌ای ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای ضربه زدن به تأسیسات هسته‌ای کشور، گفت: مدتی قبل موفق به شناسایی 4 خرابکار در خارج از بدنه سازمان که قصد ورود به یکی از تاسیسات هسته‌ای را داشتند، شدیم اما آنها را دستگیر نکردیم تا موفق به کسب اطلاعات بیشتر از آنها شویم.

وی ادامه داد: چند روز قبل سر بزنگاه این 4 نفر را دستگیر کردیم و اکنون در حال بازجویی از آنها هستیم.

صالحی تاکید کرد: اکنون نمی‌توانم جزئیات بیشتری از این اتفاق را بیان کنم و قطعاً سر وقت مناسب، جزئیات خرابکاری‌ها را اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت‌ها در پرونده هسته‌ای تاکید کرد: تعاملات گسترده سیاسی نشانه‌های امیدبخشی را در حل پرونده هسته‌ای نمایان کرده است اما کشورهای متخاصم علاقه‌ای به برون‌رفت از وضعیت فعلی ندارند و تلاش می‌کنند تا با اقدامات خرابکارانه مانع توافق در پرونده هسته‌ای شوند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه تاکید کرد: حملات اینترنتی به تأسیسات هسته‌ای همچنان ادامه دارد اما ما بعد از شیوع ویروس استاکس‌نت، سیستمهای حفاظتی را ارتقاء دادیم و مراقب حملات دیگر هستیم.

صالحی در پایان به وجود یگان تخصصی حفاظت از تجهیزات رایانه‌ای اشاره کرد و گفت: این یگان به صورت تخصصی فعالیت می‌کند و مراقب همه نوع حملات است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها