امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58067
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسماعیل میران‌زاده اظهارداشت:  مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در عملیات گشت‌زنی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اسماعیل میران‌زاده اظهارداشت:  مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در عملیات گشت‌زنی در حوالی رودخانه شور به دو دستگاه خودرو برخورد کردند که به موازات رودخانه در مسیر جاده جیپ رو در حرکت بودند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: مأموران یگان محیط زیست پس از متوقف کردن آنها در کنترل و بازرسی موفق به کشف سه قبضه اسلحه ساچمه زنی مجاز و یک قبضه اسلحه ساچمه زنی قاچاق (فاقد پروانه حمل سلاح) به همراه  لاشه شش قطعه پرنده وحشی (4 قطعه تیهو و دو قطعه خوتکا) شدند که ضمن دستگیری متخلفان پرونده آنها به همراه ادوات شکار به دادگاه ارجاع شد.

وی افزود: همچنین در روز جمعه 12 مهرماه نیز مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ورامین حوالی روستای اقبالیه در جوار رودخانه شور به دو نفر شکارچی متخلف که بر خلاف مقررات و قوانین اقدام به شکار یک قطعه مرغابی وحشی و سه قطعه قمری وحشی با استفاده از دو قبضه سلاح شکاری کرده بودند برخورد و لوازم و ادوات شکار آنها را ضبط کردند و این افراد نیز پس از تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با تأکید بر این که شکار پرندگان وحشی برابر قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست مستلزم اخذ پروانه شکار از سازمان حفاظت محیط زیست بوده  و مبادرت به شکار جانوران وحشی بدون اخذ پروانه شکار تخلف محسوب می‌شود افزود: متخلفان در این زمینه علاوه بر جرایم کیفری موظف به جبران ضرر و زیان ناشی از شکار غیرمجاز می‌شوند.

وی با اشاره به این که طی هفته گذشته چهار مورد دستگیری شکارچی غیرمجاز از سوی مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان صورت گرفته است به شکارچیان غیرمجاز هشدار داد که برابر برنامه‌ریزی صورت گرفته برخورد با آنها به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است و قطعاً مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران بدون هیچ اغماضی و در تمام طول شبانه‌روز با گشت‌زنی‌های مستمر با آنها برخورد می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها