امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58091
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۹
تعداد بازدید: 100
«شیوا عسگریان» یکی از مصححان قرآن کریم سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره ...

«شیوا عسگریان» یکی از مصححان قرآن کریم سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به تجربه هفت ساله خود در رابطه با تصحیح قرآن، گفت: با توجه به اهمیت تصحیح قرآن و جلوگیری از تحریف آن باید مصححان قرآن در کار خود با دقت و نظم خاصی عمل کنند چرا که وجود غلط در قرآن‌های ایرانی برای جمهوری اسلامی ایران چهره خوبی ندارد و این امر سبب تخریب چهره اسلام در جهان می‌شود.

وی با بیان اینکه مصححان باید دقت بسیاری بر روی تمامی کلمات و آیات الهی داشته باشند، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر وجود غلط در برخی از قرآن‌های کشورهای عربی سبب مخدوش کردن اصل اسلام و همچنین سوء استفاده دشمنان اسلام شده است، بنابراین مصححان قرآن باید با دقت عمل به تصحیح قرآن بپردازند چرا که تصحیح قرآن از اهمیت بالایی برخوردار است.

این مصحح قرآن با اشاره به اینکه اکثر ریزه‌‎کاری‌هایی که مصححان در کار با قرآن با آن روبرو هستند، تجربی بوده و یک مصحح خود باید در فرایند کار با آن روبرو شود، توجه به جملات و کلمات از صفحات ابتدایی تا پایانی و همچنین چاپ و چینش مناسب آیات را از مهم‌ترین وظایف مصححان قرآن دانست و افزود: در بحث تصحیح قرآن فقط اعراب‌گذاری مد نظر نیست بلکه با توجه به فضایی که یک مصحح دارد باید کار اعراب‌گذاری را به صورت متناسبی انجام دهد تا به لحاظ زیبایی تراکم اعراب‌گذاری مشکلی ایجاد نشود.

عسگریان با بیان اینکه در سازمان دارالقرآن، قرآن‌های 10، 15 و 30 جزء به مصححان می‌دهند تا آن را در زمانی مشخص تصحیح کنند، اظهار داشت: ما پس از تصحیح غلط ‌های اعرابی و اساسی مثل افتادگی کلمات، قرآن‌های تصحیح شده را در اختیار سازمان دارالقرآن قرار می‌دهیم.

وی درخصوص نحوه تصحیح قرآن تصریح کرد: تصحیح قرآن با روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که متداول‌ترین آن تطابق کلمات و آیات قرآن‌‌های صحیح با سایر قرآن‌ها و همچنین با گوش دادن به تلاوت‌های اسایتد قرآن است که من بیشتر با گوش دادن به صوت اساتید قرآن مصری یا ایرانی قرآن‌ را تصحیح می‌کنم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها