امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58100
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 35
«رحمان حسن الموسوی» کارشناس عراقی اقتصاد بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، اقتصاد آمریکا را رو ...

«رحمان حسن الموسوی» کارشناس عراقی اقتصاد بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، اقتصاد آمریکا را رو به رکود دانست و افزود: رکود اقتصاد آمریکا که ریشه در سیاست‌های نامشروع دولت این کشور دارد؛ فلج شدن دولت را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به تعطیلی دولت آمریکا در پی اختلاف نظر جمهوریخواهان و دموکرات‌ها بر سر تدوین بودجه این کشور گفت: تعدیلی که جمهوریخواهان بر بودجه آمریکا وارد کردند، یک راه حل میانه‌ای است که می تواند به سادگی اصلاحات بهداشتی پیشنهاد شده از سوی اوباما را به تاخیر بیندازد.

الموسوی با اشاره به افزایش بدهی‌های آمریکا و مشکلاتی که دامنگیر بودجه آن شده است، تاکید کرد که نابسامانی امور اقتصادی، مشکلاتی را فراروی معاهدات نظامی آمریکا ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون رابطه بین دولت و کنگره آمریکا از عدم شفافیت رنج می‌برد،افزود: تحولات اخیر بین کنگره و دولت آمریکا به نوبه خود بر تولیدات نظامی سنگین این کشور تاثیر خواهد گذاشت.

کارشناس عراقی اقتصاد بین‌الملل با بیان اینکه از افزایش بدهی‌های آمریکا به علت جنگ افروزی‌های واشنگتن شگفت زده نمی‌شویم، افزود: بدهی آمریکا از 3 تریلیون دلار در سال 2001 به بیش از 14 تریلیون دلار رسیده است... این وضعیت در اقتصاد آمریکا ادامه خواهد یافت.

وی مشکلات اقتصاد آمریکا را ناشی از افزایش بدهی‌های این کشور خواند و جمهوریخواهان را عامل تعطیلی دولت آمریکا برشمرد و افزود: پیامدهای ورشکستگی آمریکا تاثیرات خطرناکی بر اقتصاد جهانی و اقتصاد واشنگتن خواهد داشت.

الموسوی در پاسخ به سئوالی درباره پیامدهای نابسامانی اقتصاد آمریکا گفت: نابسامانی اقتصاد آمریکا اثرات خطرناکی بر اقتصاد جهانی و اقتصاد کشورهای مرتبط با اقتصاد واشنگتن خواهد گذاشت. این پیامدها در افزایش بهای طلا و نفت و کاهش شدید بهای دلار و فروپاشی بازارهای مالی و سهام نمود پیدا خواهند کرد.

جمهوریخواهان که نتوانستند مانع اجرای طرح بیمه درمانی همگانی باراک اوباما رئیس جمهوری دموکرات آمریکا شوند، تلافی آن را بر سر بودجه فدرال کشور درآوردند. جمهوریخواهان با رد لایحه بودجه فدرال پیشنهادی دولت باراک اوباما، باعث تعطیلی ادارات دولتی شدند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها