امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۱۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58101
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مصطفی الشمالی وزیر نفت کویت گفت: قیمت 100 تا 110 ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، مصطفی الشمالی وزیر نفت کویت گفت: قیمت 100 تا 110 دلار برای نفت خام عادلانه است. تولید روزانه نفت خام کویت 3.2 میلیون بشکه است.

این مقام مسئول کویتی افزود: موسسه نفتی کویت تلاش می‌کند تا تولید نفت خام خود را به 4 میلیون بشکه در روز برساند.

گزینه‌های دیگر کویت در صورت بسته شدن تنگه هرمز برای تجارت نفت این امکان را می‌دهد، تا با دیگر کشورهای خلیج فارس آن را مطرح کنیم. در این امر کویت تنها نیست، برنامه‌های احتمالی دیگری برای مقابله با بحران داریم.

ما در حال سرمایه‌گذاری بر روی مخزن‌های استراتژیکی در برخی از مناطق نزدیک به بازار مصرف هستیم. 

همه جهان تلاش می‌کنند، تا در صورت بحران از خطرات آن جلوگیری کنند.

در ادامه این گزارش به توضیحات روزنامه القبس درباره لوله صادراتی نفت کویت از تنگه هرمز اشاره شده و آمده است: کویت برای ساخت لوله‌های صادراتی نفت خود در زمان مواقع اضطراری از تنگه هرمز با مشکلات هزینه‌ای و عدم توافق با کشورهای همسایه برخوردار است.

کویت از این می‌ترسد که هر گونه تنش در منطقه خلیج فارس  بر عبور نفت از تنگه هرمز تاثیر گذارد. چرا که این تنها راه صادرات نفت در حال حاضر برای این کشور است. اقتصاد کویت به استخراج و صادرات نفت وابسته است.

الشمالی همچنین گفته است: پیشرفت‌های گاز و نفت خام رُسی (شیل نفت خام از منابع رُسی) در جهان تجارت نفت خام در جهان را در دراز مدت و نه در کوتاه مدت یا میان مدت تهدید می‌کند.

صادرات نفت خام از منطقه خلیج فارس به آمریکا اکنون تاثیری در بازار ندارد. قدرت عجیبی از نظر وجود ظرفیت نفت خام تولیدی از نواحی مختلف جهان به وجود می‌آید.

وی در پایان افزود: موسسه نفتی کویت تلاش می‌کند تا در زمینه سرمایه‌گذاری نفت و گاز خام برای رسیدن به یک فرصت مناسب دست پیدا کند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها