امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58118
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۶
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمدعلی فرامینی ظهر امروز در جلسه آبفار گیلان رسالت اصلی این شرکت را تأمین آب شرب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمدعلی فرامینی ظهر امروز در جلسه آبفار گیلان رسالت اصلی این شرکت را تأمین آب شرب بهداشتی روستاییان دانست.

وی اظهار کرد: در این راستا علاوه بر راه‌اندازی و تجهیز 15 واحد آزمایشگاهی در ستاد و امور آبفار شهرستان‌ها، دو دستگاه خودروی آزمایشگاه سیار نیز به امکانات لازم مجهز هستند.

این مسئول، هدف از راه‌اندازی آزمایشگاه سیار را کنترل وضعیت سلامت آب شرب در کوتاه‌ترین زمان ممکن عنوان کرد و ادامه داد: در این آزمایشگاه نمونه‌ها نیازی به انجام عملیات تثبیت برای انتقال به آزمایشگاه ثابت ندارند و پاسخ آزمایش‌ها سریع و دقیق در دسترس است.

به گفته وی، آزمایشگاه سیار قادر است آزمایش‌های میکروبی و HPC و اندازه‌گیری انیون‌ها و کاتیون‌ها را انجام دهد.

فرامینی، انجام 683 مورد نمونه‌برداری برای آزمایش‌های میکروبی و شیمیایی آب آشامیدنی توسط آزمایشگاه سیار را در نیمه نخست امسال عنوان کرد.

وی اضافه کرد: در مدت مذکور خودروی حامل آزمایشگاه سیار در رودسر، لنگرود، سیاهکل، املش، رودبار، تالش، آستارا، شفت و ماسال حضور یافته و عملیات نمونه‌برداری توسط کارشناس مربوطه انجام شده است.

مدیر عامل شرکت آبفار گیلان، درباره امکانات آزمایشگاه مذکور متذکر شد: آزمایشگاه سیار دارای دو بخش فیزیکوشیمیایی و میکروبی است که در بخش فیزیکوشیمیایی تجهیزاتی مانند دستگاه کدورت سنج، مولتی پارامتر «اندازه‌گیری شوری، دما، TDS ،PH و هدایت الکتریکی» و فتومتر و در بخش میکروبی تجهیزاتی نظیر میلی‌پور وجود دارد.

وی، دستگاه‌های موجود در آزمایشگاه سیار را از نوع پرتابل خواند و تصریح کرد: این دستگاه‌ها دارای دقت بالایی هستند.

فرامینی، افزود: علاوه بر کالیبراسیون دوره‌ای، هرساله این آزمایشگاه توسط یک شرکت کالیبراسیون معتبر، مورد کالیبراسیون خارجی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه به گفته وی، کارشناسان در هنگام بازدید و سرکشی از چاه‌ها و مخازن به نکاتی از جمله حفاظت بهداشتی حریم چاه، اطمینان از حفاظت فیزیکی مخازن و نگهداری مطلوب از مواد گندزدا و نکات بهداشتی داخل مخازن توجه می‌کنند.

مدیر عامل آبفار گیلان یادآور شد: با فعالیت آزمایشگاه سیار و انجام نمونه‌برداری‌های مستمر، مطلوبیت آزمایش‌ها بیشتر شده و با اطمینان می‌توان در باره سلامت و کیفیت آب مناطق روستایی نظر داد.

وی، حضور خودروی آزمایشگاه سیار و کارشناس آن در سطح روستاها را موجب دلگرمی مردم برای اطمینان از صحت آب شرب مصرفی آنها دانست و خاطرنشان کرد: سرعت عمل و کنترل همه‌جانبه محل‌های نمونه‌برداری از مزیت‌های این نوع آزمایشگاه است.

به گزارش فارس، یک‌هزار و 713 روستا در گیلان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند.
انتهای پیام/2300/ل30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها