امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58135
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی انتشار اخباری دربارۀ حذف اشعار نظامی از بنای آرامگاه این شاعر فارسی‌زبان در شهر گنجه، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی انتشار اخباری دربارۀ حذف اشعار نظامی از بنای آرامگاه این شاعر فارسی‌زبان در شهر گنجه، شنبه، سیزدهم مهرماه،  غلامعلی حدّاد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در ملاقات با جوانشیر آخوندُف، سفیر جمهوری آذربایجان در ایران، نگرانی فرهنگستان زبان و ادب فارسی و اهل فرهنگ و ادب جمهوری اسلامی ایران را نسبت به این موضوع به اطلاع وی رساند.

سفیر جمهوری آذربایجان در پاسخ، به بیان اهمیت جایگاه شیخ نظامی در آذربایجان پرداخت و از مؤسسات مختلفی که در این کشور به نام نظامی تأسیس و کتاب‌هایی که در آن کشور از نظامی و دربارۀ نظامی به خط فارسی منتشر شده‌اند، یاد کرد.

 آخوندُف یادآور شد که اخبار منتشرشده در رسانه‌ها دربارۀ این موضوع کامل نیست و دولت جمهوری آذربایجان قصد حذف اشعار نظامی را ندارد و آنچه اتفاق افتاده، مربوط به تعمیرات و معماری بنای آرامگاه است.

در این ملاقات، غلامعلی حدّاد عادل از سفیر جمهوری آذربایجان خواست که علاقه‌مندی استادان زبان و ادب فارسی و ملت ایران را نسبت به حفظ مشترکات فرهنگی دو کشور، به اطلاع مقامات دولت متبوع خود برساند و تأکید کرد که وجود اشعار نظامی، به خط فارسی، در آرامگاه این شاعر فارسی‌زبان، یکی از نشانه‌های احترام به این میراث مشترک ادبی دو کشور است. 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار