امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58138
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی نفت، شرکت ملی پتروشیمی بر تداوم عرضه محصولات در بورس کالا تأکید کرد. این در حالی است که در ادامه اطلاعیه آمده ...

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی نفت، شرکت ملی پتروشیمی بر تداوم عرضه محصولات در بورس کالا تأکید کرد.

این در حالی است که در ادامه اطلاعیه آمده است: نحوه عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران مورد انتقاد شرکت ملی صنایع پتروشیمی بوده و باید مورد بازنگری قرار گیرد.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی ظهر امروز یکشنبه با اعلام موضع رسمی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مورد نحوه عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران اظهار کرد: عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا سبب رشد دلال بازی  و اخلال در نحوه توزیع شده است.

به گزارش فارس، اکنون تمام خریداران محصولات پتروشیمی، از طرف سایت بهین یاب وزارت صنعت معرفی می‌شوند، بنابراین مشکل قیمت‌گذاری و کنترل خریداران را باید در نحوه عملکرد شرکت ملی پتروشیمی و وزارت صنعت‌، معدن و تجارت جست‌وجو کرد.

بنا بر اطلاعیه امروز روابط عمومی نفت تداوم عرضه محصولات به شکل کنونی مشکل زا بوده و رابطه تولید کننده و مصرف کننده را با خدشه مواجه می کند و به همین دلیل باید در نحوه عرضه‌ها بازنگری شود.

بر این اساس تا زمانی که تولید کنندگان بخش خصوصی، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و وزارت صنعت معدن و تجارت در مورد یافتن راهکاری جدید برای فروش محصولات پتروشیمی به توافق برسند، عرضه‌ها در بورس کالای ایران ادامه می یابد.

این شرکت، اعلام کرده: به نحوه عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا انتقادهای جدی داریم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی چندی پیش اعلام کرد: نحوه عرضه محصولات پتروشیمی در بورس سبب رشد دلالی شده و ارتباط سالم بین تولید کننده و مصرف کننده را از بین برده است.

عباس شعری مقدم، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی پیش از این درباره توقف عرضه محصولات پتروشیمی در بورس، اظهار کرده بود: هم تولید کننده و هم مصرف کننده از عرضه محصولات پتروشیمی در بورس ناراضی بودند و با توجه به دریافت شکایات بالا، باید درباره عرضه محصولات پتروشیمی در بورس فکری کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، افزود: با تلاش مسئولین و افزایش تولید، نیاز داخلی کشور را تامین می‌کنیم تا مشکلات برطرف شود.

معاون وزیر نفت درباره مشکلات پیش روی صنعت پتروشیمی گفته بود: علاوه بر تحریم‌های خارجی ما دچار تحریم‌های داخلی نیز هستیم و متاسفانه سوءمدیریت سبب مشکلات زیادی شده است البته امیدواریم همانطور که آقای رئیس جمهور گفتند با درایت مسئولین مشکلات حل شود و معتقدم وزرای انتخاب شده توانایی حل مشکلات را دارند.

به گزارش فارس، ساز و کار قبلی فروش محصولات پتروشیمی به صورت حواله‌ای بود که از آن به فروشی رانتی یاد می‌شد. پس از ورود این محصولات به بورس و انجام معاملات آنان از این طریق علیرغم مشکلات موجود در روند معاملات که بخشی از آن متاثر از عملکرد شرکت ملی پتروشیمی در کنترل قیمت‌ها بود، روند موجود بسیار شفاف‌تر از گذشته است و در صورت اصلاح عملکرد شرکت ملی پتروشیمی، شفاف‌تر نیز خواهد شد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار