امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58139
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدمهدی نبی در حاشیه تمرین تیم ملی در خصوص اینکه چرا کی‌روش حاضر به مصاحبه با خبرنگاران نشد، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدمهدی نبی در حاشیه تمرین تیم ملی در خصوص اینکه چرا کی‌روش حاضر به مصاحبه با خبرنگاران نشد، گفت: اولین روز تمرین بود به همین دلیل با هماهنگی من قرار شد تا روزهای آینده سرمربی تیم ملی صحبت کند، ضمن اینکه او می‌خواست بیشتر روی تمرین تیم ملی تمرکز کند. کی‌روش مربی حرفه‌ای است و دیدگاهش این است که در اولین روزها بیشتر روی تیم ملی فکر کند اما اگر سؤالی داشته باشید در خدمت‌تان هستم.

وی در خصوص شرایط تیم ملی گفت: اولین اردوی پس از مقدماتی جام جهانی آغاز شده است و استخوان‌بندی تیم ملی از همان تیم مقدماتی است ضمن اینکه در کنار آنها چند بازیکن جدید به اردو اضافه شده است. اردو نیز در 3 مرحله برگزار می‌شود، اول مراقبت‌های پزشکی و ریکاوری بازیکنانی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند، در بخش دوم مسائل فنی و در بخش سوم آنالیز مسابقات تایلند را مد نظر داریم.

نبی در خصوص لژیونرها گفت: 6 لژیونر تیم ملی را همراهی می‌کنند که از فردا به مرور در اختیار تیم ملی خواهند بود ضمن اینکه سردار آزمون که یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی جوانان است پس از مذاکراتی که با کی‌روش خواهیم داشت و در خصوص اضافه شدن وی به تیم ملی جوانان تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد حاشیه‌سازی کشورهای عربی درباره خلیج فارس گفت: در سایت فیفا، آدرس فدراسیون‌ها بر اساس وضعیت جغرافیایی آنها قید می‌شود و در این خصوص دریاها و آب‌های آزادی که نزدیک آنها باشد نمایش داده خواهد شد. پیش از این در کنار کشورهای عربی هم خلیج فارس بود و هم دریای عمان که به تازگی با حذف خلیج فارس، فقط دریای عمان وجود دارد. بر همین اساس جلسه‌ای را با بخش حقوقی و بین‌الملل فدراسیون برگزار کرده و با تهیه نامه و ارسال آن به فیفا قصد داریم دلیل این تغییرات را پیگیری کنیم و در واقع درخواست کردیم تا این موضوع تصحیح شود.

وی در مورد پیشنهاد ایرلند به کی‌روش گفت: همان زمان که فرگوسن از منچستر یونایتد رفت، کی‌روش از این تیم پیشنهاد داشت اما او حرفه‌ای است و تا پایان جام جهانی با ما قرارداد دارد ضمن اینکه تا زمانی که از طرف فدراسیون به تعهدات‌مان عمل کنیم مربیان حرفه‌ای نیز به تعهدات خود عمل می‌کنند.

نبی افزود: البته طبیعی است مربی که موفق می‌شود تیمش را به جام جهانی ببرد، درخواست‌های متعددی داشته باشد اما در آخرین صحبت‌هایی که من و کفاشیان با کی‌روش داشتیم او تا پایان جام جهانی به هیچ قراردادی فکر نخواهد کرد ضمن اینکه قصد داریم در صورت موفقیت تیم ملی حتی این قرارداد را تمدید کنیم.

وی در خصوص اسپانسر تیم ملی گفت: رقم پرداختی این اسپانسر نسبت به سایر درخواست‌ها بیشتر بود و ترابیان هم روز گذشته به مبلغ 15 میلیارد اشاره کرد. آنها تا پایان جام جهانی علاوه بر سرویس ریالی که به تیم ملی می‌دهند خدمات دیگری را هم ارائه خواهند داد البته جذب این اسپانسر تنها یک پنجم یا یک ششم منابع مالی ما را تأمین می‌کند و باید به فکر سایر اسپانسرها هم باشیم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره اعتراض برخی باشگاه‌های لیگ برتری به نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی یادآور شد: دو تا از اردوهای گذشته لغو شد و پس از مقدماتی جام جهانی این اولین اردویی هست که برگزار می‌شود پس عقل سلیم حکم می‌کند که همان استخوان‌بندی مقدماتی جام جهانی، مد نظر کی‌روش باشد البته تعدادی لژیونر هم در اختیار تیم ملی هستند و در مجموع معتقدم نباید بین باشگاه‌ها و تیم ملی سوءتفاهم باشد. حتما در آینده نیز بازیکنانی که در چارچوب و قواره تیم ملی باشند با نظر مساعد کادر فنی به این تیم دعوت خواهند شد چرا که کی‌روش هم علاقه دارد شرایط رقابت در تیم ملی مهیا باشد.

وی ادامه داد: نتیجه دیدار با تایلند برای ما مهم است و اگر اردوی قبلی مطرح بود این مباحث مطرح نمی‌شد.

نبی درباره دیدارهای تدارکاتی تیم ملی و احتمال برگزاری دیدار دو تیم ایران و آمریکا تأکید کرد: همانطور که در گذشته هم گفتم مجموعه‌هایی وجود دارند که مسئول برگزاری مسابقات بین‌المللی هستند و ما بر اساس پیشنهادات آنها صحبت کردیم. بر همین اساس هم اگر دیداری باشد در پایان لیگ برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا را در پیش داریم و اگر زمان اجازه دهد حتما بازی‌های تدارکاتی دیگری را هم پیش‌بینی خواهیم کرد اما برنامه‌ریزی اصلی ما برای این موضوع، در اردوی بلندمدت پس از 20 فروردین ماه است که حداقل 6 بازی تدارکاتی را پیش‌بینی کرده‌ایم چرا که در آن زمان سایر کشورها هم وقت بیشتری برای برگزاری این دیدار دارند.

نبی در مورد اینکه گفته می‌شود تیم ملی شانسی به جام جهانی رفته است، گفت: در وهله اول باید در نظر بگیریم که باشگاه‌ها در تحویل بازیکن به تیم ملی مهم هستند، از سوی دیگر 3 دیدار حساس تیم ملی در 21 روز برگزار شد و معتقدم که این تیم بر اساس یک فکر فنی خوب توانست نتیجه بگیرد و به هیچ وجه این صعود شانسی نبود البته همیشه در نتایجی که به دست می‌آید شانس هم دخیل است اما در صعود ما بیشتر بحث‌های فنی مطرح است.

وی یادآور شد: اتفاقا قلعه‌نویی اولین نفری بود که به من تبریک گفت و از این موضوع هم خوشحال شد.

نبی در پایان گفت: قرار است بلاتر 15 آبان به ایران بیاید البته یک‌سری نفرات دیگر از جمله فرگوسن که گفته می‌شود به کشورمان دعوت شده‌اند، هنوز حضورشان مشخص نیست و این موضوع به آکادمی مربوط می‌شود.
انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها