امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5814
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، «هوا چونیینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین گزارش سالانه پنتاگون در زمینه تهدید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، «هوا چونیینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین گزارش سالانه پنتاگون در زمینه تهدید سایبری علیه آمریکا را غیرمسئولانه خواند و توسعه توان نظامی چین را امری عادی و عادلانه خواند.

وزارت دفاع آمریکا در گزارش سالانه خود چین را متهم به تلاش برای نفوذ به شبکه‌های کامپیوتری پنتاگون و به دست آوردن اطلاعات تکنولوژیک  این کشور برای توسعه توان نظامی و برنامه مدرنیزاسیون نظامی خود کرد.

در این گزارش سالانه 83 صفحه‌ای که به کنگره آمریکا ارائه شده است، پنتاگون متذکر شده است که چین به دنبال پیشرفت در توسعه تکنولوژی نظامی به ویژه در زمینه جنگنده‌ها و ناوگان دریایی هواپیمابر است.

چونیینگ گفت: این مساله به نفع همکاری‌ها و اعتماد دوجانبه در روابط چین-آمریکا نیست.

سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن اعلام مخالفت کشورش با چنین اظهاراتی گفت: توسعه و مدرنیزاسیون نظامی چین در راستای حفاظت از استقلال و حاکمیت ملی است.

وی تاکید کرد که گزارش پنتاگون کاملا بی پایه و اساس است.

آمریکا پیش از این نیز بارها چین را به حملات سایبری علیه شبکه‌های زیرساخت آمریکا متهم کرده است.

در آخرین مورد، یک شرکت امنیتی آمریکا ارتش چین را به دست داشتن در حملات سایبری علیه آمریکا، کانادا و انگلیس متهم کرد اما دولت چین قویا آن را رد کرد و اعلام کرد که چین خود قربانی حملات سایبری است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها