امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58146
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۴
تعداد بازدید: 57
حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که با حضور نمایندگان دولت و از جمله معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور برگزار شد، لایحه اصلاح قانون بودجه سال 92 به بحث گذاشته شد و در خصوص تبصره 2 این لایحه پیشنهاد دولت به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
وی افزود: بر اساس تبصره 2 این لایحه 6 درصد از سهم درآمدهای نفتی واریزی به صندوق توسعه ملی (6.5 هزار میلیارد تومان) کاهش پیدا می‌کند و به منظور ایجاد رونق اقتصادی در اختیار دولت قرار می‌گیرد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: تبصره 3 این لایحه نیز پس از بحث و بررسی پیرامون آن مقرر شد تا در کمیته کارشناسی مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد و مجدد در جلسه کمیسیون مطرح شود.
وی افزود: همچنین با تصویب تبصره 4 این لایحه مقرر شد تا اموال منقول و غیرمنقول مازاد وزارتخانه‌‌ها و موسسات دولتی به فروش رسیده و وجوه آن به حساب خزانه‌داری دولت واریز شود تا وجوه حاصل از آن صرف تکمیل پروژه‌های عمرانی دولت شود.
حاجی دلیگانی افزود: تبصره 5 لایحه نیز با پیشنهاد دولت حذف شد و مقرر شد تا بررسی‌های بیشتر پیرامون آن صورت گیرد.
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز صحبتی از حذف یارانه نقدی سه دهک بالای جامعه به میان نیامد و دولت بنا ندارد در سال 92 پیشنهادی را در این خصوص ارائه کند و طبق صحبت‌های انجام شده دولت بناست تا اینگونه پیشنهادات در لایحه بودجه سال 93 مطرح شود و اگر پیشنهادی در این باره بناست تا از سوی نمایندگان مطرح شود این موضوع در قالب پیشنهادات الحاقی به لایحه پیشنهادی دولت ارائه و مطرح خواهد شد.
حاجی‌دلیگانی ادامه داد: به دلیل اهمیت بررسی لایحه اصلاح بودجه 92 انتخاب دادستان دیوان محاسبات حتی اگر پیش از این نیز در برنامه کاری کمیسیون بود در دستور کار قرار نگرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار