امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58150
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۶
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پنجم تیر امسال مردی با مراجعه به کلانتری 119 مهرآباد جنوبی اعلام کرد 25 خرداد از سوی سرنشینان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پنجم تیر امسال مردی با مراجعه به کلانتری 119 مهرآباد جنوبی اعلام کرد 25 خرداد از سوی سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکی رنگ مورد زورگیری قرار گرفته که سارقان در حین سرقت، وی را از ناحیه دست چپ مورد اصابت ضربه چاقو قرار داده که به علت شدت جراحت به بیمارستان منتقل و مورد عمل جراحی قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: شامگاه 25 خرداد در میدان آزادی سوار یک دستگاه پراید مشکی با ۳ سرنشین جوان شدم که در بین راه درگیر شدیم و آنها با زدن چاقو به بازوی دست چپم و تهدید، به گرفتن وجوه نقد و گوشی تلفن همراهم اقدام کردند. شدت جراحت وارده به حدی بود که پس از انتقال به بیمارستان، بلافاصله مورد عمل جراحی قرار گرفتم.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، بررسی سرقت‌های مشابه در دستور کار اداره پنجم قرار گرفت و کارآگاهان متوجه شدند که 4 سارق زورگیر که با یک دستگاه خودرو پراید مشکی اقدام به زورگیری در منطقه شهرری کرده بودند، در ششم مرداد از سوی کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شدند. بلافاصله تصاویر متهمان به مالباخته نشان داده شد و او نیز ۳ نفر از متهمان را به عنوان سارقان زورگیر مورد شناسایی قرار داد.

با توجه به اهمیت موضوع و احتمال وقوع سرقت‌های مشابه از سوی متهمان، هماهنگی‌های لازم انجام و متهمان برای انجام تحقیقات تخصصی در اختیار اداره پنجم مبارزه با زورگیری پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

شاکی پایگاه نهم آگاهی که در زمان متواری شدن متهمان موفق به یادداشت شماره پلاک خودرو متهمان شده بود نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: شامگاه یکم تیر در اتوبان بهشت زهرا، به سمت شمال سوار یک پراید مشکی به شماره مشخص با سه سرنشین شدم که یک نفر از آنها که در صندلی عقب ماشین نشسته بود، مرا با چاقو تهدید کرد و گوشی تلفن همراه و 45 هزار تومان پول همراهم را گرفت و مرا در خروجی آزادگان به رجایی پیاده و متواری شدند. 

شناسایی و دستگیری متهمان

متهمان به نامهای عباس 32 ساله، عارف 18 ساله، پیمان 22 ساله و حسین 26 ساله که پس از شناسایی از سوی مالباختگان چاره‌ای جز اعتراف نداشتند‌، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به سرقت از این دو مالباخته و ارتکاب سرقت‌های مشابه در مناطق غرب و جنوب غرب تهران اعتراف کردند.

عباس (صاحب خودرو پراید) در حالی که در اظهاراتش مدعی بود که از تمام سرقت‌ها فقط مبلغ 100 هزار تومان به او رسیده، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: در سرقت‌ها من راننده بودم. حسین در صندلی عقب می‌نشست و از مسافران زورگیری می‌کرد و پیمان و در چند سرقت نیز عارف در صندلی جلو می‌نشستند.

پیمان نیز در اعترافاتش با بیان این موضوع که صحبت‌های عباس در خصوص 100 هزار تومان دروغ است گفت: عباس دروغ می‌گوید‌. پیشنهاد سرقت‌ها از سوی خودش به ما داده شد و او پیشنهاد کرد که با ماشین وی اقدام به زورگیری کنیم. در تمام سرقت، عباس به بهانه اینکه ماشین متعلق به اوست، یک سهم بیشتر از همه بر می‌داشت.

با توجه به اعترافات صریح متهمان به سرقت‌های مشابه، بررسی سرقت‌های به شیوه زورگیری از مسافران و با یک دستگاه خودرو پراید مشکی در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم قرار گرفت و کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان شدند.

یکی از مالباختگان پس از حضور در اداره پنجم و شناسایی متهمان، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: شامگاه 13 اسفند سال گذشته، در میدان آزادی به دنبال سوار شدن به تاکسی بودم که یک دستگاه پراید مشکی با سه سرنشین جوان مقابل من ایستاد و من سوار شدم. پس از سوار شدن از جای آثار شکستگی بر روی سرهایشان متوجه خطر شدم تا اینکه به میدان صادقیه رسیدیم. درخواست پیاده شدن از ماشین را داشتم ولی سرنشین صندلی عقب و جلو، چاقوهای خودشان را در آوردند و شروع به تهدید من کردند و پس از سرقت وجوه نقد و تلفن همراهم، مرا در خیابان ستارخان از ماشین پیاده و به سرعت از محل دور شدند.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان در خصوص سرقت‌های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران، از تمام مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و از سوی سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید مشکی مورد سرقت، زورگیری، ضرب و جرح و تهدید قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها