امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58159
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۸
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «عزت الرشق» گفت که اگر اقدامی فوری برای مقابله با فاجعه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «عزت الرشق» گفت که اگر اقدامی فوری برای مقابله با فاجعه در نوار غزه صورت نگیرد، جنایتی علیه ملت فلسطین رقم خواهد خورد و ملت بی گناه غزه در معرض مجازات دسته جمعی قرار گرفته اند که نظیر آن حتی در دوران جنگ نیز مشاهده نمی شود. 

الرشق اتهامات و داستان پردازی های رسانه های مصری به منظور تحریک ملت مصر علیه نوار غزه و مقاومت و ملت فلسطین را رد کرد و گفت ملت فلسطین همچنان در خط مقدم دفاع از مصر و امت عربی و اسلامی باقی خواهد ماند.

وی افزود این منطقی و عاقلانه نیست که ارتش مصر دست به اقدام نظامی علیه باریکه غزه بزند و این در حالی است که دولت غزه و سرویس های امنیتی آن همیشه آمادگی و علاقه مندی خود به همکاری در زمینه تامین امنیت مصر را نشان داده اند.

این عضو برجسته دفتر سیاسی حماس همچنین به کانال های ارتباطی میان جنبش حماس و دولت کنونی مصر در راستای تامین منافع ملت فلسطین و ملت مصر اشاره کرد و گفت صرف نظر از تحولات مصر، تداوم این روابط به نفع هر دو ملت است.

رشق تاکید کرد که مذاکرات با دشمن صهیونیستی فرصت و بهانه ای برای سرپوش گذاشتن بر روی جنایت ها و طرح های رژیم صهیونیستی علیه سرزمین و مقدسات فلسطین و تلاش ها برای یهودی‌سازی آنهاست و همه باید با این مساله مقابله کنند.

وی افزود: ما ملت فلسطین همانند امت عربی و اسلامی به دفاع از مسجد مبارک الاقصی و شهر اشغالی قدس علاقه مندیم و این یک مسئولیت همگانی است.

وی همچنین خواستار ساماندهی به اوضاع داخلی فلسطین و پایان دادن به شکاف و دو دستگی داخلی برای مقابله با خطرات متوجه قدس و مسجد الاقصی شد.

این رهبر جنبش حماس در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد که هیچ تغییر و تحولی در روابط حماس با قطر به وجود نیامده است و همانند گذشته در بهترین وضعیت قرار دارد و طرف قطری تمامی تسهیلات مورد نظر جنبش حماس را تامین می کند و اخبار منتشر شده در رسانه های گروهی درباره حبس خانگی خالد مشعل و برخی دیگر از رهبران حماس، داستان های ساختگی و دروغین هستند و حماس از آزادی عمل و تحرک کامل در قطر برخوردار است و روابط خوبی با شیخ تمیم امیر قطر و پدر وی دارد و هدف از این شانتاژها علیه حماس و قطر ضربه زدن به آنهاست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها