امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58162
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا منصوریان در پایان تمرین امروز تیم ملی زیر 22 سال در مورد اینکه آیا قصد حضور در مسابقات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا منصوریان در پایان تمرین امروز تیم ملی زیر 22 سال در مورد اینکه آیا قصد حضور در مسابقات غرب آسیا را دارند، گفت: ما در مسابقات غرب آسیا حاضر نمی‌شویم چرا که آن دیدارها همزمان با مسابقات قهرمانی آسیا است. این بازی‌ها تنها سه روز با یکدیگر اختلاف دارند. ما این تیم را می‌خواهیم آماده کنیم تا بازیکنان خوبی به فوتبال ایران معرفی شوند و از دوره بعد بازیکنانی را مد نظر می‌گیریم که بتوانند برای المپیک که در سال 2016 برگزار می‌شود توانایی داشته باشند. در آن مسابقات سه تیم قرار است از آسیا به صورت مستقیم راهی المپیک شوند.

وی افزود: ژاپن، استرالیا و کویت که سه تیم قدرتمند هستند در گروه ما قرار دارند. آنها از تیم‌های خوب آسیا هستند و انتظار داشتیم در مراحل حذفی با ژاپن و استرالیا روبرو شویم. به هر حال یکی دو اردوی ما لغو شد و از این پس باید فشرده‌تر کار کنیم تا بتوانیم برای آن مسابقات آماده شویم.

منصوریان تأکید کرد: از مسئولین می‌خواهیم نگاهی یکسان به تیم ما و تیم بزرگسالان داشته باشند. این بازیکنان امید آینده‌سازان فوتبال ایران هستند که در جام‌های جهانی 2018 و 2022 حاضر خواهند شد. مطمئن باشید ما اگر این تیم را به غرب آسیا بفرستیم به فینال می‌روند. آنها در تیم بزرگسالان و امید رفت و آمد دارند و تجربه پیدا می‌کنند. حتی اگر تیمی به جز امید و بزرگسالانمان را به عنوان تیم دوم به غرب آسیا بفرستیم فوتبال ما این پتانسیل را دارد که در آنجا موفق شود.

سرمربی تیم ملی زیر 22 سال در پاسخ به این سؤال که آیا بهتر نبود نفراتی را به تیم ملی دعوت کند که بتوانند در المپیک حاضر شوند، عنوان کرد: این بازیکنان برای دو ماه آخر سال 69 هستند. ما سعی کردیم از نفرات جوان هم کنار آنها استفاده کنیم باید مسابقات قهرمانی آسیا را هم ببینیم. شاید بازیکنان تیم جوانان تحت هدایت اکبر محمدی شانس بازی کردن پیدا نکنند اما این شانس را برای آنها قائل شدیم که عده‌ای از آنها  در تمرینات باشند تا به تجربه برسند. ما بازیکنی مثل محسن مسلمان داریم که تجربه زیاد دارد و در کنار این نفرات بازیکنان جوان می‌توانند کسب تجربه کنند.

وی تأکید کرد: ما ابتدا چهار ماه تا مسابقات قهرمانی آسیا داریم و باید خودمان را برای این دیدارها آماده کنیم سپس به بازیکنان بالای متولد 72 که در تیم علی دوستی هستند و سپس با بازیکنان بالای 72 کار می‌کنیم. نباید اردوهای ما وقفه پیدا کنند و باید به طور مدام کارهایمان را انجام دهیم. شما دیدید اردوی ما سه چهار ماه تعطیل شد و چندین وقت هم تیم جوانان کاری انجام نمی‌داد. به هر حال باید بازیکنان جوان و با تجربه را با یکدیگر تلفیق کنیم. تیم‌هایی مثل آلمان، فرانسه اکنون وقت بازی به ما نمی‌دهند و شاید برای مسابقه با آنها باید تا پایان سال 2014 و 2015 صبر کنیم. موفقیت در تیم‌های پایه کاری چندساله را می‌طلبد.

منصوریان تأکید کرد: برخی از بازیکنان ما هم در تیم امید و هم در تیم بزرگسالان حضور دارند. یک بازیکن مثل سردار آزمون در سه رده می‌تواند بازی کند به هر حال ما با کارلوس کی‌روش هماهنگی داشتیم.

منصوریان در مورد اینکه برخی از بازیکنان تیمش نفرات اصلی باشگاه‌های خود هستند، تأکید کرد: این بازیکنان را باید حفظ کنیم و تشکری از مربیان آنها داشته باشیم وقتی تیم‌ها بازیکنان آماده خود را به ما می‌دهند باید آنها را در آمادگی نگه داریم. تیم‌هایی مثل نفت، پرسپولیس، ذوب‌آهن و فجر سپاسی نفرات زیادی را در تیم ما دارند و جا دارد از علی دایی و یحیی گل‌محمدی تشکر کنم. این تیم‌هایی که اکثر بازیکنان خود را به ما می‌دهند مربیانشان تجربه حضور در تیم ملی را دارند و از تحملشان تشکر می‌کنم. برای برخی موضوعات نیازی به جار و جنجال نداریم به طور مثال اگر بازیکنی را بخواهم خودم به دایی زنگ می‌زنم و این مسئله را مطرح می‌کنم. این بازیکنان سرمایه باشگاه خود هستند و دوست نداریم هیچکس را آزرده کنیم. ما تعامل می‌کنیم تا از این بابت مشکلی به وجود نیاید.  
انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها