امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58169
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پایان معاملات امروز بورس تهران، شاخص کل با افزایش 335 واحدی در مرز 67 هزار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پایان معاملات امروز بورس تهران، شاخص کل با افزایش 335 واحدی در مرز 67 هزار واحد متوقف شد.

همچنین ارزش جاری بازار نیز به بیش از 327 هزار و 200 میلیارد تومان و ارزش معاملات امروز با جابجایی بیش از 601 میلیون برگ سهم به 316 میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهایی همچون پالایش نفت بندرعباس، فولاد خوزستان، پالایش نفت اصفهان، مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، معدنی و صنعتی چاردملو بیشترین تأثیر بر افزایش و هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

به این ترتیب نمادهایی همچون لبنیات کالبر (پس از شمول رفع گره معاملاتی)، عمران و توسعه فارس، صنایع آذرآب، پارس دارو، داروسازی اسوه، صنایع خاک چینی و تأمین ماسه ریختگری بیشترین افزایش قیمت را رقم زدند، اما در مقابل بیمه دانا، نورد آلومینیوم، صنایع کاغذسازی کاوه، تولیدمحور خودرو، قند شیرین و پارس الکتریک با کاهش قیمت روبه‌رو شدند.

نماد معاملاتی کشتیرانی همچنان در صدر برترین تقاضای بازار قرار دارد و به دنبال آن صنایع آذرآب، تایدواتر خاورمیانه، اوره صنعتی بارز، کنترسازی،‌ گروه داروسازی سبحان و سرمایه‌گذاری صنعت نفت با افزایش تقاضای بازار مواجه شدند اما در مقابل بیمه دانا، نیروترانس، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، قند شیرین خراسان، نورد آلومینیوم، بانک پاسارگاد و پاکسان مورد عرضه قرار گرفتند.

در بازار نقدی فرابورس نیز شاخص کل برای اولین بار به مرز 755 واحد نزدیک شد و ارزش بازار اول و دوم نیز با افزایش حدود یک هزار میلیارد تومانی به بیش از 63 هزار میلیارد تومان رسید.

در این بازار بیشترین تأثیر بر شاخص را پالایش نفت لاوان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پالایش نفت تهران، نفت ایرانول، پتروشیمی خراسان، پتروشیمی زاگرس و تأمین مواد اولیه صبانور گذاشتند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها