امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58176
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی العربیه لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد نیروهای امنیتی مصر مانع ورود تظاهرات کنندگان طرفدار اخوان المسلمین ...

به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی العربیه لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد نیروهای امنیتی مصر مانع ورود تظاهرات کنندگان طرفدار اخوان المسلمین به میدان التحریر قاهره شدند.

ائتلاف طرفداران اخوان المسلمین و مرسی از مردم خواسته است امروز یکشنبه به سمت میدان التحریر راهپیمایی کنند.

این در حالی است که مصری ها برای برپایی جشن های سالروز جنگ اکتبر به این میدان آمده اند.

شبکه تلویزیونی المیادین همچنین گفت: پلیس مصر حدود یکصد تن از اعضای اخوان المسلمین را که نزدیک میدان التحریر در حال درگیری با به نیروهای امنیتی بودند، بازداشت کرد.

طرفداران و مخالفان دولت موقت مصر امروز یکشنبه تظاهرات مختلفی را برگزار کردند که به گزارش رسانه های محلی سه تن از طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده در جریان آنها کشته شدند.

این سه نفر که در تظاهرات علیه ارتش شرکت داشتند در شهر دلجا در استان جنوبی المنیا در تیراندازی نیروهای امنیتی کشته شدند.

شبکه تلویزیونی العربیه لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش کرد، وزارت بهداشت مصر اعلام کرد در درگیری های امروز قاهره و دیگر استان های این کشور یک نفر کشته و یازده تن زخمی شدند.

در شهرهای قاهره و اسکندریه ده ها تن از طرفداران مرسی که تلاش می کردند تظاهراتی ضد دولتی برگزار کنند بازداشت شدند.

در شهر اسکندریه نیز 20 تن از طرفداران مرسی بازداشت شدند و 22 نفر دیگر نیز در شرق قاهره زمانی که تلاش می کردند به سمت منطقه رابعه العدویه تظاهرات کنند بازداشت شدند.

نفربرهای زرهی ارتش در مسیرهای منتهی به میدان تحریر مستقر شده اند، نیروهای امنیتی در اطراف این میدان سیم خاردار و موانع مختلف ایجاد کرده اند به گونه ای که این میدان به شکل یک پادگان نظامی تبدیل شده است.

از زمان برکناری محمد مرسی در کودتای نظامی ماه ژوئیه، صدها نفر در درگیری میان طرفداران و مخالفان وی و نیروهای امنیتی کشته شده اند.

شبکه تلویزیونی المیادین همچنین اعلام کرد طرفداران گروه اخوان المسلمین در تظاهرات خود ویترین های روزنامه فروشی «الجمهوری» را در خیابان رمسیس شکستند.

شماری از طرفداران اخوان المسلمین در منطقه الجیزه نیز امروز مقابل مسجد الاستقامه تظاهرات کردند.

نیروهای پلیس همچنین به سوی هواداران اخوان که خیابان رمسیس را بستند گاز اشک آور شلیک کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار