امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5818
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «توکایتم امت علیوا» فعال اجتماعی قرقیزستان معتقد است که سقوط هواپیمای آمریکایی می‌تواند توسط یک عامل ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «توکایتم امت علیوا» فعال اجتماعی قرقیزستان معتقد است که سقوط هواپیمای آمریکایی می‌تواند توسط یک عامل انسانی صورت گرفته باشد که در پایگاه ماناس فعالیت می‌کند.

امت علیوا در گفت‌وگو با آژانس خبری «آکی پرس» تأکید کرد که قرقیزستان جوابگوی سقوط این هواپیما نیست.

وی در ادامه می‌افزاید: عضو سوم خدمه پرواز و جعبه سیاه این هواپیما هنوز پیدا نشده‌ و این مشکوک به نظر می‌رسد چون این هواپیما در مرز قزاق-قرقیز منفجر شده است ضمن این که می‌خواهند برادران «سارنایف» را با قرقیزستان ارتباط دهند.

بنابراین من فکر می‌کنم که این سقوط یک خرابکاری از قبل برنامه‌ریزی شده است و کسانی هستند که با این کار می‌خواهند جنگ بین‌المللی را از قرقیزستان آغاز کنند.

این فعال اجتماعی معتقد است که «کالی بیک سلطان‌اف» وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات از نظر حقوقی هیچ ارگانی را نمی‌تواند موظف کند که علل سقوط هواپیما را بررسی کنند.

وی گفت: با توجه به مسائل امنیتی داخلی و خارجی تنها وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات و در نهایت وزارت کشور است که می‌تواند در این خصوص کمیسیونی تشکیل دهد تا جوابگوی امنیت داخلی و بین‌المللی باشد. چون تنها سلطان‌اف با پایگاه ماناس قرارداد داشته و در واقع با آنان همکار می‌باشد.

این کارشناس معتقد است که در صورت پاسخگو نبودن، وزیر حمل‌ونقل باید از مقام خود کناره‌گیری کند زیرا امنیت کشور بالاتر از جاه‌طلبی وی می‌باشد.

این هواپیمای آمریکایی که ظهر روز جمعه با 90 تن مواد سوختی از نوع نفت سفید به مقصد افغانستان در حال حرکت بود پس از چند دقیقه پرواز در 100 کیلومتری «بیشکک» سقوط کرد که تاکنون علت سقوط آن مشخص نشده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها