امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58190
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، «هاکوب باگرادونی» نماینده ارامنه مجلس لبنان امروز (یکشنبه) با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، «هاکوب باگرادونی» نماینده ارامنه مجلس لبنان امروز (یکشنبه) با علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به همزیستی مسالمت‌آمیز مسلمانان و پیروان سایر ادیان آسمانی در ایران و لبنان، اظهار داشت: احترام به ادیان الهی و حفظ حقوق پیروان آنها از تعالیم اساسی دین اسلام است که شاهد جلوه‌های بارز آن در دو کشور ایران و لبنان هستیم و این می‌تواند الگویی مناسب برای سایر کشورها هم باشد.

وی در ادامه با اشاره به تحولات کشور سوریه، موضع ایران و لبنان را در این زمینه در بسیاری از موارد مشترک ارزیابی کرد و افزود: کشورهای حامی مخالفان سوریه با تسلیح نظامی تروریست‌ها و کمک به افزایش تحرکات گروه‌های تکفیری در این کشور، صلح و امینت منطقه و حتی کشورهای خودشان را با مخاطرات جدی مواجه کرده‌اند.

بروجردی همچنین با اشاره به تحرکات جدید دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: رویکرد جمهوری اسلامی ایران در راستای افزایش صلح و امنیت پایدار در منطقه و جهان است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه در دفاع از حقوق مسلم ملت ایران کوتاه نمی‌آید و در آینده نیز با رعایت احترام متقابل و در موضع برابر آماده مذاکره و گفت‌وگو با نمایندگان کشورهای عضو گروه 1+5 حول موضوع هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران است.

در ادامه این دیدار، نماینده ارامنه مجلس لبنان با اشاره به تحولات سوریه، تصریح کرد: لبنان از فعالیت جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد صلح و افزایش امنیت منطقه حمایت می‌کند و معتقد است جمهوری اسلامی ایران نقش بسیار ارزنده‌ای در ممانعت از وقوع جنگ در سوریه ایفا کرده است.

«هاکوب باگرادونی» در پایان این دیدار درباره تحولات سوریه، وضعیت آوارگان سوری در کشورهای مختلف و تأثیر تحولات سوریه بر محور مقاومت علیه رژیم صهیونیستی با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مذاکره و تبادل‌نظر کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار