امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58192
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۳
تعداد بازدید: 38
امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه عصر ...

امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه عصر امروز اعضای کمیسیون شوراهای پارلمان، اظهارداشت: در این جلسه طرح‌های «انتقال پایتخت» و «جامع تقسیمات کشوری» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: یکی از نکاتی که درباره موضوع طرح انتقال پایتخت به چشم می‌خورد، برداشت غلط از مفهوم این طرح بوده و چنان تصور می‌شود که با تصویب این طرح، انتقال پایتخت کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت در حالی که چنین نیست.
رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس در ادامه به تشریح مفاد طرح مذکور پرداخت و گفت: هدف اصلی این طرح، تشکیل شورایی برای بررسی انتقال پایتخت بوده و اساساً موضوع انتقال پایتخت در دستور کار قرار ندارد.
وی خاطرنشان کرد: در این قانون پیش‌بینی شده که با تشکیل شورایی مرکب از هر سه قوه و نهادهایی اثر گذار و پژوهش محور، مانند وزارتخانه‌های کشور و اطلاعات و نیز مرکز پژوهش‌های مجلس، وضعیت پایتخت کشور را بررسی و با اتخاذ تصمیم کارشناسانه نسبت به انتقال آن برنامه‌ریزی کنند و همچنین مقرر شد عنوان طرح به «طرح تشکیل شورای انتقال پایتخت» تغییر کند و اصلاح شود.
خجسته در ادامه بررسی طرح جامع تقسیمات کشوری و حوزه‌های انتخابیه را دیگر دستور کار این جلسه دانست و متذکر شد: دولت دهم پیش از این درباره تقسیمات کشوری و حوزه‌های انتخابیه، لایحه‌ای به مجلس ارسال شده بود که در مجلس نهم به دلیل ایرادات، طرحی از سوی نمایندگان مجلس پیشنهاد شد و در دستور کار قرار گرفت که در جلسه هفته گذشته کمیسیون شوراها با وزیر کشور مقرر شد پیشنهاد دولت جدید به کمیسیون ارائه شود.
وی در پایان گفت: همچنین تصویب شد کمیته‌ای با حضور سیدرمضان شجاعی‌کیاسری و کولیوند اعضای کمیسیون و مسئولانی از وزارت کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس و نیز مشاوران کمیسیون، تشکیل شود و ضوابط خاص، تقسیمات کشوری و حوزه‌های انتخابیه را تدوین کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها