امروز : پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 March 21
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 582
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۲۰
تعداد بازدید: 222
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از دشتی، شهر شنبه که دو روز پیش به دلیل زلزله شدید به شدت آسیب دید و 37 نفر از هموطنانمان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از دشتی، شهر شنبه که دو روز پیش به دلیل زلزله شدید به شدت آسیب دید و 37 نفر از هموطنانمان در این شهر جان خود را از دست دادند روز به روز به وضعیت طبیعی خود بر می‌گردد.

با وجود حجم انبوه نیروهای کمکی و تلاش مسئولان استان بوشهر و دستورات و تاکیدات مسئولان کشوری روند خدمت‌رسانی و امدادرسانی به زلزله‌زدگان بسیار مطلوب گزارش شده است.

طسوج همچنان مشکل برق دارد

بخشدار شنبه و طسوج امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: با تلاش مسئولان مشکل گاز شهر شنبه هم حل شده و گاز وارد این شهر خواهد شد.

ابراهیم درویشی افزود: مشکل برق بخش اعظمی از شهر هم حل شده و بیشتر نقاط شنبه هم آبرسانی شده است.

وی بیان کرد: مشکل فعلی در دهستان طسوج است که برای حل مشکل برق، اکیپ‌های امدادی به منطقه اعزام شدند.

بخشدار طسوج گفت: برق روستاها سهو و سرمک همچنان قطع است و در صورتی که برق این دو روستا تا فردا وصل نشود کشاورزان خسارات زیادی خواهند دید.

2 مدرسه در مناطق زلزله‌زده به شدت آسیب دیده‌اند

معاون فنی و اجرایی اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر در ارتباط با وضعیت مدارس آسیب دیده گفت: هفت مدرسه در کانون زلزله وجود داشت که تنها دو مدرسه آسیب جدی دیده است.

محمد باباخانی درباره آخرین وضعیت مدارس مناطق زلزله‌زده بوشهر، گفت: تنها هفت مدرسه در کانون زلزله وجود داشته که از این تعداد دو مدرسه به طور کامل آسیب دیده و پنج مدرسه نیز دچار آسیب‌های جزیی شده که قابل بهره‌برداری و استفاده است.

چادرهای امدادی نیاز اصلی 4 روستای تخریب شده

زمین لرزه موجب شده روستاهای سرمک، دهوک، حناشور و اژدرخواب بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و عمومی موجود در این مناطق را ویران کند.

این روستاها که در منطقه پشت کوه بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی واقع هستند، 200 خانوار جمعیت دارند.

شوراهای اسلامی این روستاها نیاز اصلی مردم این مناطق زلزله‌زده را چادرهای امدادی عنوان کردند.

رئیس قوه قضاییه هم به زلزله‌زدگان کمک کرد

رئیس قوه قضائیه 20 میلیون تومان براى کمک به زلزله زدگان بوشهرى اختصاص داد.

آیت الله آملى لاریجانى، جان باختن تعدادى از هموطنان در حادثه وقوع زمین لرزه استان بوشهر را به تمام مردم ایران و به ویژه بازماندگان این حادثه تسلیت گفت و از اختصاص یک روز حقوق مسئولان عالى قضایى و نیز مبلغ 200 میلیون ریال از سوى رئیس قوه قضاییه به زلزله زدگان بوشهرى خبر داد.

انتهای پیام/66006/و30
برچسب ها:
آخرین اخبار