امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5822
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 363
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتشارات کیهان با تازه‌ترین آثارش در نمایشگاه کتاب تهران شرکت کرده است ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انتشارات کیهان با تازه‌ترین آثارش در نمایشگاه کتاب تهران شرکت کرده است که مهم‌ترین آثار این غرفه به شرح ذیل است:
 
 
راز قطعنامه (چرایی و چگونگی پایان جنگ تحمیلی)

کتاب «راز قطعنامه» جلد 48 از مجموعه نیمه پنهان یکی از چالش برانگیزترین کتاب‌هایی است که از سوی دفتر پژوهش‌های مؤسسه کیهان به تاریخ‌پژوهان و عموم علاقه‌مندان هدیه می‌شود. زیرا چاپ پاورقی آن در روزنامه کیهان از یک سو با اعتراض برخی از مدیران دخیل در پذیرش قطعنامه و از سویی دیگر با استقبال و حمایت گسترده مردم همراه بود. بدین سبب مؤلف کتاب پس از جمع‌بندی بازتاب افکار عمومی اقدام به جمع‌آوری اسناد متقن تاریخی بیشتری کرد تا کتاب حاضر علاوه بر مطالب چاپ شده در روزنامه، حاوی پاسخ‌هایی به برخی شبهات باشد.

اگر بپذیریم که هر جنگی آغاز و فرجامی دارد تنها پرسشی که باقی می‌ماند این است که در فاصله تصویب قعطنامه 598 در تیرماه 1366 در «سازمان ملل متحد» تا پذیرش آن توسط حضرت امام(ره)، که از آن به »جام زهر» یاد کردند چه کسانی نوشیدند تا برتری نظامی بر عراق در سال 1366 را وارونه و ضعیف جلوه دهند؟!

در پشت پرده چه اقداماتی رقم خورد که حضرت امام(ره) که با خطابه‌های عاشورایی خود مردم و رزمندگان را به دفاع و جهاد تا رفع فتنه دعوت می‌نمود، به ناگهان «جام زهر» می‌نوشد؟!

آیا به واقع آن همه عزم و توانی که رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس، با وجود تحریم‌ها و با کمترین امکانات از خود نشان داده بودند، به یکباره فروکش کرد و مدیران و کارگزاران سیاسی- اقتصادی و نظامی کشور را به این نتیجه رسانده بود که همانند جنگ تحمیلی، صلح تحمیلی را باید پذیرفت؟! یا اینکه دست‌هایی در کار بود تا...

نویسنده کتاب حاضر تلاش دارد تا پاسخ این سؤالات را از رهگذر رجوع به مستندات و واقعیت‌های آشکار و پنهان به دست آورده و با گردآوری اظهارنظرها و عملکرد افرادی که در آن دوران از حیات سیاسی- اجتماعی برخوردار بودند، خواننده را به کشف حقایق تاریخی رهنمون سازد.
 

* «فریاد ملت» (زندگی و مبارزات آیت‌الله کاشانی)

کتاب «فریاد ملت» جلد 47 از مجموعه کتاب‌های «نیمه پنهان» است که توسط «دفتر پژوهش‌های موسسه کیهان» به بازار کتاب عرضه شده است.

این کتاب خواننده را به درون زندگی و زمانه یکی از مفاخر سیاسی کشور- مرحوم آیت‌الله‌ کاشانی- می‌برد، کسی که به واسطه مجاهدت‌های خود کارنامه درخشانی در تاریخ سیاسی معاصر ایران داشته و دارد.چهره‌ای که در اندیشه گسترش «احکام نورانی اسلام» در راه مبارزه با استعمارگران جان و مال و آبروی خود را در راه جهاد و اعتلای اسلام ایثار کرد.
 مدعیان دروغ‌پرداز وطن‌خواهی در طی سالیان طولانی بسیار کوشیدند تا حقیقت تابناک این چهره مبارز و نستوه را به گونه‌ای واژگونه شده به تاریخ معرفی کنند. و ضمن نادیده گرفتن نقش کتمان‌ناپذیر ایشان در جریان مجاهدت‌های مردم ایران که در تلاش برای ملی شدن صنعت نفت مبارزه کرد. آن تلاش‌ها را تنها به نام دیگران مصادره نمایند.

کتاب حاضر راوی بستر خانوادگی حضرت‌ آیت‌الله کاشانی از تولد و بالیدن ایشان در کسوت روحانی مبارزی است که پرچم بیگانه‌ستیزی و اسلام‌خواهی خود را از زمان جنگ جهانی اول به دست گرفت، مبارزه‌ای که در جریان نهضت ملی شدن صنعت نفت به اوج رسید و حتی پس از کودتای ننگین 28 مرداد که منجر به انزوای ایشان شد نیز بارها کاخ‌های ظلم و ستم را لرزاند.

کتاب حاضر دربردارنده فصول زیر است:

- فعالیت‌های آیت‌الله کاشانی در زمان رضاخان - شروع دوران مبارزه با کشف حجاب- مبارزه با فرقه‌های ضاله و استعماری- آیت‌الله کاشانی و مسئله فلسطین - کاشانی و قیام 30 تیر - مخالفت کاشانی و التیماتوم مصدق - نامه کاشانی به مصدق - درگذشت آیت‌الله کاشانی - و...
 

* امپراطوری وحشت(ساواک از آغاز تا پایان)

 به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، سیطره جهنمی ساواک بر همه شئون سیاسی- اجتماعی- فرهنگی- آموزشی و تربیتی مردم ایران به پایان رسید و هنگام فرو افتادن پرده‌ها، بخشی از رازهای پنهان و جنایت‌های خاموش ساواک توسط رسانه‌ها افشا شد، و مردم از بند رسته ایران، شکنجه‌گاه‌های مخوف و ابزار و ادوات پیشرفته شکنجه وارداتی از اسرائیل و آمریکا و اروپا- این مدعیان حقوق بشر- را در شهرهای مختلف کشور به چشم دیدند. و تشکیلات ساواک به عنوان نقطه سیاهی در تاریخ ایران به ثبت رسید اما با این همه برخی از دژخیمان ساواک امروز پس از سی و ‌اندی سال، از دخمه‌های خود در اسرائیل و آمریکا سر بر آورده‌اند و با مصاحبه‌ها و انتشار کتاب و انجام مصاحبه‌هایی سعی در توجیه و تطهیر عملکرد سیاه ساواک و عناصر این سازمان جهنمی نموده‌اند. سناریویی که توسط آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها طراحی شده و توسط رسانه‌های ماهواره‌ای آنها مورد پشتیبانی قرار گرفته است تا به هر نحو ممکن حقایق مسلم تاریخی را مخدوش ساخته و افکار عمومی نسل دوم و سوم پس از انقلاب اسلامی را تحت‌الشعاع مهندسی تبلیغات دروغین خویش قرار بدهند.
 کتاب امپراطوری وحشت از سری کتابهای «نیمه پنهان» جلد 46 تلاشی است در جهت روشنگری تاریخی، پیرامون عملکرد جنایتکارانی که امروز با وقاحت مدعی می‌شوند: «چیزی به نام شکنجه در ساواک وجود نداشته است و آنچه بوده مربوط به خودزنی زندانیان سیاسی بوده است.»

در این کتاب خواننده با نحوه شکل‌گیری ساواک آشنا می‌شود، سپس در جریان کارنامه سیاه رؤسای ساواک قرار می‌گیرد و ضمن بررسی موضوعاتی همچون ساواک و بهائیت، ساواک و گروه‌های مارکسیستی و التقاطی به سرانجام عناصر دژخیم و همکاران ساواک می‌پردازد.

عناوین برخی از سرفصل‌های کتاب به قرار زیر است:

پیشینه تشکیلات اطلاعاتی در ایران، ساواک اینگونه آغاز کرد، ساواک مولود بیگانه، معرفی رؤسای ساواک، جرم و مجرم از منظر ساواک، شکنجه در ساواک، ساواک و بهائیت، ساواک و گروه‌های مارکسیستی و التقاطی
 

* واکاوی در لجنه (نقش بهائیان در پیدایش و استمرار رژیم پهلوی)

چهل و نهمین جلد از مجموعه کتاب‌های «نیمه پنهان» با عنوان «واکاوی در لجنه» (نقش بهائیان در پیدایش و استمرار رژیم پهلوی) نوشته خانم مریم صادقی همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، منتشر شد.

نویسنده در مقدمه کتاب می‌نویسد:

«داستان از آنجا شروع شد که یکی از دوستانم در مترو با خانمی مواجه شده بود که سی‌دی مستندی را با موضوع بهائیت به وی داده بودند.

سرتاسر آن تعریف و تمجید ناروا و به دروغ از بهاء و عبدالبها از قول کسانی مانند «ادوارد براون» انگلیسی همراه با شعارهای حقوق بشری جماعت بهایی بود.

دیدن این سی‌دی موجب شد من به این فکر بیفتم که درباره بهائیت و ادعاهایی که در آن سی‌دی مطرح شده بود تحقیق کنم تا برای جوانان و مخاطبانی که با این موضوع آشنا نیستند و ممکن است تحت تاثیر این مطالب دروغ فریب بخورند کتابی پیرامون این مسئله پدید آید.»
 در این کتاب روشنگر ابتدا تاریخچه مختصر بهائیت مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و بعد به تفاوت فرقه بهائیت و بابی‌ها پرداخته می‌شود و اینکه چگونه عبدالبها وصیت «بهاالله» در مورد برگزیدن جانشین خودش را زیر پا می‌گذارد.

دیگر عناوین کتاب به قرار زیر است:

نگاهی به بیت‌العدل اعظم- شبکه بهائیت و سیاست- نفوذ بهائیان در جریان نهضت مشروطه- فعالیت‌های تروریستی بهائیان- کمیته مجازات- نفوذ بهائیان در نهضت جنگل- بهائیت در عصر پهلوی اول- بهائیت در عصر پهلوی دوم.

نفوذ بهائیان در عرصه مناصب دولتی و نفوذ بهائیان در ارتش و فعالیت بهائیان در عرصه فرهنگ: مدارس و دانشگاه‌ها- فرخ‌رو پارسای- لیلی آهی- محمد باهری- هوشنگ سیحون- احسان یارشاطر- عباس امانت- قاسم اشراقی- رادیو و تلویزیون و مطبوعات...

بهائیان و فعالیت در عرصه اقتصاد: امین امین- حبیب ثابت‌پاسال- هژبر یزدانی- کمپانی نفت- فواد روحانی- مهری آهی- علی‌اکبر فروتن- ذبیح‌الله قربان

بخش اسناد و تصاویر نیز در پایان کتاب آمده است.
 
 
کتاب حاضر همزمان با بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران همراه با 3 جلد دیگر از جدیدترین آثار دفتر پژوهش‌های موسسه کیهان با نام‌های «راز قطعنامه» (چرایی و چگونگی پایان جنگ تحمیلی)- فریاد ملت (سیری در زندگی و مبارزات آیت‌الله کاشانی)، امپراطوری وحشت (ساواک از آغاز تا پایان) توسط انتشارات کیهان واقع در نمایشگاه کتاب، شبستان اصلی، راهرو 19، غرفه 19 در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار