امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58220
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۷
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، منابع پزشکی اعلام کردند که بیش از ۲۸ تن در درگیری های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، منابع پزشکی اعلام کردند که بیش از ۲۸ تن در درگیری های امروز نیروهای امنیتی با موافقان مرسی شهرهای مختلف مصر کشته شدند.

از سوی دیگر در راستای ممانعت از راهپیمایی هواداران اخوان در قاهره 13 جنگنده ارتش مصر امروز بر فراز آسمان وزارت دفاع در منطقه کوبری القبه به پرواز درآمدند و نیروهای امنیتی اطراف وزارت دفاع را با سیم خاردار بسته اند.

 این در حالی است که هواداران اخوان پس از متفرق شدن توسط نیروهای امنیتی از برپایی تظاهرات در خیابان الشهاب به سوی میدان لبنان راهپیمایی می کنند.

همچنین همه درختان و فضای سبز منطقه کورنیش النیل در جوار منطقه الملک الصالح به دلیل درگیری بین مخالفان و موافق مرسی به آتش کشیده شد.

از سوی دیگر در پی درگیری های خونبار بین نیروهای امنیتی پلیس و ارتش با هواداران اخوان در خیابان التحریر در میدان الدقی منطقه الجیزه آرامشی شکننده بر این منطقه حکمفرما است.

نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک آور و گلوله واقعی هواداران اخوان را وادار به ترک میدان الدقی کردند.

حرکت عبور و مرور خودروها نیز در بسیاری از خیابان های قاهره و جیزه به دلیل درگیری بین هواداران اخوان با نیروهای امنیتی متوقف شده است.

هواداران اخوان قصد تحصن در میدان التحریر را به مناسبت سالروز جنگ آزادسازی ششم اکتبر را داشتند که با حمله نیروهای امنیتی مواجه شدند و به درگیری منجر شد.

پایگاه اینترنتی اخوان المسلمین اعلام کرد که در درگیری های امروز خیابان رمسیس قاهره 11 تن کشته شدند.

شبکه المیادین نیز به نقل از مسئول بهداشت منطقه العریش گفت که در حمله مسلحانه به یک مرکز پلیس این منطقه یک مامور پلیس کشته شد.

پایگاه خبری شبکه المیادین به نقل از وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که شمار تلفات درگیری های امروز بین هواداران اخوان و نیروهای امنیتی در استان های مختلف این کشور به پانزده کشته و شماری زخمی رسید.

وزارت کشور مصر نیز اعلام کرد که سیصد تن از اعضای اخوان را در استان های مختلف در جریان تظاهرات گرامیداشت سالروز ششم اکتبر بازداشت کرده است.

مخالفان مرسی نیز امروز در البحیره با هواداران مرسی درگیر شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها