امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58230
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۷
تعداد بازدید: 59
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، خالد الخطیب، یک مسئول وزارت بهداشت مصر تاکید کرد که شمار کشته ها و زخمی ها در درگیری های امروز ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، خالد الخطیب، یک مسئول وزارت بهداشت مصر تاکید کرد که شمار کشته ها و زخمی ها در درگیری های امروز یکشنبه قاهره و دیگر شهرها به 28 کشته و 94 زخمی افزایش یافت.

الخطیب گفت: 26 تن در درگیری های قاهره کشته شدند و یک تن در استان بنی سویف و یک تن دیگر در استان المنیا کشته شده است و 94 زخمی متعلق به استان های مختلف هستند.

این در حالی است که میدان التحریر قاهره امروز با حضور هزاران تن از شهروندان مصری شاهد برگزاری مراسم جشن آزادسازی اکتبر بود.

امشب در سایه به خاک و خون کشیده شدن هواداران اخوان به دست نیروهای امنیتی آسمان میدان التحریر شاهد نور افشانی جشن پیروزی بر اسرائیل در جنگ اکتبر 1973 بود.

شرکت کنندگان در این مراسم پرچم های مصر و تصاویری از عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع این کشور را در دست داشتند.

نیروهای امنیتی مصر همچنین هواداران اخوان را در میدان رمسیس کاملا متفرق کردند.

شماری از جوانان مصری فراخوانی را با عنوان «رئیس خود را برگزین» به راه انداخته اند تا امضاهایی را در تایید عبدالفتاح السیسی،وزیر دفاع در صورت نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور جمع آوری کنند.

این جوانان مصری از جمله شهروندان مصری بودند که امروز تا مقابل کاخ الاتحادیه در حمایت از السیسی تظاهرات کردند.

سرلشکر سید شفیق معاون اول وزیر کشور مصر تاکید کرد که نیروهای امنیتی امروز 335 تن از هواداران اخوان را در شهرهای مختلف مصر بازداشت کردند.

هواداران اخوان امروز به دعوت ائتلاف حامیان مرسی به خیابان ها آمده بودند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها