امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 58231
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۷
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «راشا تودی»، «ترزا می» وزیر کشور انگلیس هشدار داد افراد افراطی که افکار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «راشا تودی»، «ترزا می» وزیر کشور انگلیس هشدار داد افراد افراطی که افکار جهادی دارند از جنگ داخلی سوریه به عنوان پرورشگاهی پیش از بازگشت به انگلیس به عنوان یک تروریست آموزش دیده استفاده می کنند.

وی که با بی بی سی صحبت می کرد، گفت: چیزی که ما هم اکنون شاهد آن هستیم آن است که تعدادی از شهروندان انگلیسی در حال سفر به سومالی بوده و تعدادی نیز درحال مسافرت به سوریه هستند.

وی افزود: آنها در حال دریافت آموزش در جنگ داخلی سوریه بوده و سپس به انگلیس باز می گردند. بسیاری از این افراد پیشتر نیز از سوی سازمان های امنیتی انگلیس به عنوان تروریست های احتمالی تحت نظر بودند.

اظهارات وزیر کشور انگلیس در حالی مطرح می شود که «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه چندی پیش در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: تروریست ها از بیش از 83 کشور جهان در حال جنگ در سوریه بوده و در حال کشتار سربازان و مردم هستند.

در ماه مارس نیز گزارش سالانه وزارت کشور انگلیس با عنوان «استراتژی انگلیس برای مقابله با تروریست» به تهدید مشابه اشاره کرده بود.

در این گزارش اشاره شده است: در حال حاضر صدها جنگجوی خارجی از اروپا در سوریه هستند و زمانی که شهروندان انگلیسی بازگردند این خطر وجود دارد که حملاتی را انجام دهند و از مهارت هایی که در آنجا فراگرفته اند استفاده کنند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار